| DaTsIk a întrebat:

Ce înseamnă Windows 10 pro retail?(doar retail la ce se referă?)

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Se refera ca e versiunea care se vinde in magazine gen Altex, Emag etc.

| DaTsIk explică (pentru Wr3nch):

Și e ok sa o cumpăr sa nu dau banii degeaba? Am găsit unu la 30 Ron

| Wr3nch a răspuns (pentru DaTsIk):

Da si nu,, depinde de vanzator. Licentele retail pe care le ofera Microsoft is cateva sute de lei. Ce se vinde la pretul asta is fie licente gandite pentru zone sarace dar monetizate de ''baieti destepti'', fie licente volume pentru multiple pc-uri pe care merge un cod, fie licente furate.

| BIoody a răspuns:

Windows-ul se poate activa usor din cmd fara sa platesti vreo licenta happy