| iuli000 a întrebat:

Ce jocuri credeți ca ar rula pe http://www.altex.ro/......ddr5-linux Si cam cu cate fps-uri?

Răspuns Câştigător
| kevincube a răspuns:

Având în vedere că are ca sistem de operare Linux nu mă pricep la compatibilităţile Linuxului cu jocurile.
În principiu toate jocurile inclusiv ce se scoate în prezent cât despre FPS depinde de joc, în mare cap pe la 30 FPS.

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca tot vrei jocuri, vezi asa http://bit.ly/1A1Oung gata asamblat daca tot dai banii. Are un procesor nitel mai peformant si o placa video mult peste r7 250.

| RaduTN a răspuns:

In mare parte toate!
Vezi ca poti sa instalezi Windows, deci nu-ti fa probleme ca o sa stai cu Linux si nu sunt compatibile jocurile.

| iuli000 explică (pentru RaduTN):

Stiu ca pot schimba sistemul de operare. mersi. dar de exemplu cu cate fps-uri imi va rula assassin's creed unity?

| anonim_4396 a răspuns (pentru iuli000):

" dar de exemplu cu cate fps-uri imi va rula assassin's creed unity?" cauti frumos pe youtube " i5 4440 r7250 AC unity FPS. nu e mare branze.

https://www.youtube.com/results?search_query=i5+4440+r7+250+AC+unity+FPS

vezi care de acolo ti se potriveste tie.
oricum sa nu ai asteptari prea mari. o sa joci la rezolutie mica si toate pe medium. am componente mult mai bune ca tine, si abia imi mergea calumea si mie. poate acum ca tot au scos un up-date sau mai multe numai stiu, o merge mai bine, dar nu mi-a placut cine stie ce oricum

| RaduTN a răspuns (pentru iuli000):

La cat de prost este optimizat jocul, 5-10 cadre pe secunda! Dar stai linistit, alte jocuri merg bine. De exemplu BTF4, FIFA 2015, CS:GO, ETS 2, COD Modern Warfare, etc.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce modest esti laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

De ce "modest"? procesorul e doar putin mai bun, foarte putin, dar placa video e cu mult mai buna si tot nu imi merge calumea AC unity.

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

" oricum sa nu ai asteptari prea mari. o sa joci la rezolutie mica si toate pe medium. am componente mult mai bune ca tine, si abia imi mergea calumea si mie. " Puteai sa-i spui si tu cu frumosul ca nu-i merge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

Daca spuneam doar "" oricum sa nu ai asteptari prea mari. o sa joci la rezolutie mica si toate pe medium." intreba de ce. dar cand am pus si restul se intelge mai bine plus ca se intelege bine stiu despre ce vorbesc, nu e ca am auzit la cineva sau scot din burta. crede-ma, sunt multi care trebuie sa le dai mura in gura.

"Puteai sa-i spui si tu cu frumosul ca nu-i merge." cum i-ai fi spus tu, uimeste-ma laughing

| RaduTN a răspuns (pentru anonim_4396):

" La cat de prost este optimizat jocul, 5-10 cadre pe secunda! Dar stai linistit, alte jocuri merg bine. De exemplu BTF4, FIFA 2015, CS:GO, ETS 2, COD Modern Warfare, etc. " Asa i-am si zic rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru RaduTN):

laughing