| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Ce jocuri duce? Nu conteaza grafica,pot juca si pe low, vreau doar sa stiu ce merge pe el si cam in cate fps.Si este bun de ceva?

Model Procesor: Intel® Core™ i5-6200U
Platforma Procesor: Skylake
Procesor: Intel Core i5
Frecventa procesor (GHz): 2.30 GHz
Frecventa turbo procesor (GHz): 2.80 GHz
Dimensiune Cache procesor (KB): 3 MB
Tehnologie de fabricatie (nm): 14 nm
Putere consumata (W): 15 W
HDD & RAM
Capacitate HDD: 1TB
Tip unitate stocare: HDD
Numar HDD: 1
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 5400 RPM
Memorie standard: 4GB
Memorie standard producator: 4 GB
Module Memorie: 1 x 4 GB
Tip RAM: DDR4
Display & Video
Chipset video: Intel® HD Graphics 520
Memorie video ram: Integrata
Rezolutie optima: 1366 x 768
Diagonala LCD: 15.6
Tip display: HD LED Back-lit
Touchscreen: Fara Touchscreen

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati gigarami ai?

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Aş putea să îţi recomand nişte pagini de net însă dacă ţi le scriu aici primesc raport. Aşa că dacă doreşti poţi să îmi trimiţi un mesaj!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Daca nu recomanzi timpenii nu primesti nici un raport. Voila - http://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-520.149940.0.html

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mă gândeam la http://www.systemrequirementslab.com/cyri! Şi nu la un site de configuraţii! Cel puţin asta a întrebat "Ce jocuri duce?"

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Daca dadeai un pic scroll down vedeai niste benchmarkuri la cam toate jocurile mari...

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am observat! Scuzele mele! Greşeala mea!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică:

Nu stiu cati giga rami are, dar voi creteti ca r buna de ceva integrata aia? Si apropo, a meritat pentru 20 de milioane?

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică:

Spuneti-mi doar daca ar duce un Gta V in low

| Adrian926a a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Descarca aia ce ti-am dat eu si afla singur

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică:

Dau funda dupa ce incerc.

| Adrian926a a răspuns:

Http://www.game-debate.com/can-I-run/? EA

pui configuratia ta aici si selectezi jocul si vezi daca iti merge

| Adrian926a a răspuns:

Sau dai Download & run our auto GD Hardware Scanner si iti detecteaza automat sistemul si tu doar cauti jocul si iti va spune daca il rulezi

| marizz a răspuns:

Iti dau eu un raspuns adevarat nu site-uri rolling on the floor
mai, e bunicel, poti juca multe, gen
- gta 5 intre 20-35 (mediu)
-over wach 50-60 plus (medium)
-btf 1 25-35 (medium)
in concluzie poti duce orce e pe piata daca modifici setarile cand e nevoie, nu mereu. sper ca te-am ajutat!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru marizz):

Mersi

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru marizz):

Apropo,am vazut ca integrata asta e echivalenta cu un Gtx 860M sau undeva pe acolo, e la fel de buna ca placa video cu care e echicalenta sau ceva mai slabuta?

| marizz a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Da, e buna, nu stiu daca e echivalenta dar in mod sigur e buna pentru una integrata.

| DariusCristiCtrl a răspuns:

Ar merge Call of Duty 4, Far cry 2, Counter-Strike, Assassins Creed, Lego Batman etc. Sper ca te-am ajutat!

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru DariusCristiCtrl):

Mai multe jocuri din cele 2014/15/16?