| Fyzion a întrebat:

Ce jocuri imi merge pe acest pc? In afara de cs 1.6 si de GTA-uri.
Inter Pentrium D CPU 3. 00GHz
2.00 GB Memorie Ram.
Memorie pe Hard Disck am.
Si placa Gigabyte 1GB.

P.s Fara hate, stiu ca e un pc praf dar imi duce Samp in 70+.

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Depinde ce jocuri cauti, din ce categorie. La procesorul ala ai probabil suport SSE1, SSE2, daca e dual sau quad-core.
Memorie pe hard-disk, acum conteaza si cat, "memoria" asta, care ar fi capacitate de stocare.
Undeva la 128-500 gb ar fi decent.

www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Asta o sa iti zica mai exact ce componente hardware ai.

www.systemrequirementslab.com/
www.game-debate.com/search/games
Eu pe-astea le folosesc ca sa imi dau seama daca pot macar sa deschid un joc si de obicei ma uit la "Recommended" daca vreau sa si mearga ok jocul.
Ca asa poti sa deschizi si CS:GO, ca iti cere suport SSE2 care inseamna procesor dual core peste 1.5 GhZ, dar nu cred ca o sa prinzi mai mult de 15-30 fps cu setarile la minim.
Pe de alta parte ai avea sanse sa joci CS:Source la niste fps-uri ok, chiar bune, cu setarile facute bine.

Cry of Fear e aproape identic cu CS 1.6, in sensul ca a fost facut in acelasi engine si are consola si tot la fel, dar ca si actiune e diferit, e un horror psihologic cu cutite omoruri si chestii facute binisor. Mai probabil sa mearga decat cs source. E si moca pe steam.
http://store.steampowered.com/app/223710/Cry_of_Fear/

Versiuni vechi de minecraft, sau chiar si ceva recent pe minim, nfs-uri (most wanted 2005, underground 1 si 2, carbon, etc.), la un moment dat jucam un joc "Little Fighter" (1, 2, 3 si 4) cu niste prieteni, nu multiplayer ci pe acelasi calculator.
Poate LoL (League of Legends), DoTa 1, chiar si 2, metin2ro, alaska, etc.
Left 4 Dead 2, Diablo 2 (dar sa iei expansiunile), chiar si 3 Mount and Blade, Heroes of Might and Magic (HOMM) 3, 4, 5 chiar daca iti plac clasicele, Far cry, Call of Duty 4: Modern Warfare (primul din serie), etc.

Sunt o gramada, poti sa cauti orice pe site-ul ala si sa verifici daca iti va merge un joc sau nu, chit ca in practica pot fi diferente, dar mici.
Ai putea incerca sa iti faci un cont pe steam (steampowered.com), nu te costa nimic si sunt si jocuri moca, desi nu sunt fenomenale, iar pe vara (iunie-iulie) si iarna (ian-feb) se fac reduceri enorme (jocuri intre 1 si 10-15 euro).

3 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Poti incerca jocurile Medal of Honor cele vechi, seria Gothic, call of duty 1, United offensive si 2-ul, mai poti baga jocul Hearts of Iron 2 si de ce nu Age of Empires 2 si încearcă si 3-ul

| Fyzion explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mai astept raspunsuri.

| CautFilmHorror a răspuns:

Pre 2000