| EuSuntRobertel a întrebat:

Ce laptop e mai durabil, HP sau Lenovo legion? Argumentati. Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Sunt cam la fel, amandoi sunt producatori buni
altfel as fi spus Sony, din pacate au renuntat la, laptop-uri de ceva vreme, insa am un laptop vechi de 17 ani, care "a facut razboiul" si totusi merge in continuare binemercic!

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

În opinia mea, detaliile sunt insuficiente pentru a da un răspuns corect și succint.
În primul rând, e o întrebare idioată.
În al doilea rând, nu poți compara firmele. E ca și cum ai pune toți indivizii de sex masculin, de exemplu, într-o oală și să spui "ăștia toți au calitatea X".
În concluzie, niciunul dintre ele.

| EuSuntRobertel explică (pentru FaraNume1245):

Multumesc pentru raspuns!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Intrebarea e aiurea, nu poti compara brandurile. Poti compara eventual ceva modele, daca-s din aceeasi gama, pentru ca un Lenovo obisnuit este altceva decat un XPS facut la comanda clientului, de exemplu. La fel si la HP. Si nici macar atunci nu este sigur. Trecand de asta, ar trebui sa dai de o persoana cu mare experienta legata de ambele branduri ca sa ai raspuns la o asemenea intrebare, ceea ce nu cred ca se poate intampla usor.