| Silvia93 a întrebat:

Ce laptop merge pentru counter strike global offensive sub 1000 lei?

9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu ar merge cam nimic decat daca ai gasi o oferta cu un procesor dual core si o placa video integrata mai buna ca Intel hd graphics 4000.
Pentru global offensive este recomandat ca sa nu ai lag sau orice fel de problema cu el sa ai cel putin 4 gb de ram, un procesor dual core eficient (gen i3, i5 in sus, desigur daca ai quad e si mai bine) si o placa video dedicata de cel putin 1 gb dar depinde si de performanta procesorului grafic din placa video.
In principiu nu cred ca o sa poti juca cs:go pe un laptop sub 1000 de lei decat daca il ei SH sau prinzi o oferta buna, mult noroc.
(te uiti si tu la specificatiile minime, dar... o sa injuri ca iti merge in frame'uri)

| Silvia93 explică (pentru Evolution):

M`am gandit sa achizionez unul nou in rate deci ai putea te rog, ca nu ma pricep, sa imi spui ce laptop as putea gasi la 8gb, i5 etc
Eu am un HP pavilion 8gb, 500placa, i5 si imi merge super ok problema e ca se incinge, ii lipseste tastatura (sunt arse circuitele sub tastatura), se misca greu.e cam de 6 ani si decat sa bag banii sa il fac mai bine iau unul nou.

| Evolution a răspuns (pentru Silvia93):

Nici eu nu iti recomand sa il repari ca nu se merita mai ales ca la un laptop nu merge sa ii schimbi placa video sau procesorul si daca se incinge trebuie curatat inauntru si sa ii schimbi pasta termoconductoare.
Revenind la subiect iti sugerez sa iti faci timp sa intri pe pcgarage sa te uiti la laptopuri sau sa iti faci cont pe forumul lor (mygarage) si sa postezi la sectiunea de laptopuri cam ce laptop ai vrea, in ce bani, ce cauti de la el etc. iar acolo sunt tehnicieni specializati si experti IT cu experienta care te vor ajuta fiind cel mai mare site din Romania, unul foarte diversificat. Eu de'acolo mi-am luat laptopul de 1 an si joc fara probleme GTA V, nu intru in detalii ca nu are rost dar am facut o alegere buna ca m'au ajutat si tehnicienii.
Sper ca ai inteles ceva din ce ti'am zis, poti sa optezi in rate dar totusi inainte sa iti ei un laptop gandeste'te daca nu te'ar avantaja un desktop, ai iesi mai ieftin cu banii.
Oricum alegerea e a ta eu ti'am zis optiunile.

| Silvia93 explică (pentru Evolution):

Imi iau laptop pentru ca ma mut mai mereu...din 3 in 3 luni din diferite tari..in diferite tari si nu pot lua desktopul mereu cu mine happy
Asa, imi iau o geanta cu haine si laptopul. easy.
Pana sa fac cont dureaza...sa intreb etc..ma rog
V am intrebat pe voi poate stiati..ca sunteti si baieti happy
Visul meu este alien ware dar 2000 euro..cam mult plus ca nu lucrez laughing)))))
Deci...o sa ma gandesc sa platesc in rate un HP.
in Lenovo nu ma incred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De banii ăia mai bine iți cumperi o placă video dacă ai deja un pc. Laptop pentru csgo sub 1000 de lei poate doar la mâna a 2-a.

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

Am laptop dar are anumite probleme si ar costa mai mult sa il fac decat sa cumpar unul nou.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silvia93):

Încearcă să îl repari, sunt sigur că ieși mult mai ieftin așa decât să iți iei altul.

| Silvia93 explică (pentru anonim_4396):

E scump mai ales la service din Romania.
Am carcasa sparta
tastatura este arsa din cauza lichidului
usb urile `fracturate` adica `largi` si nu le mai citeste cand bag ceva.
mai multe sad

| notefree a răspuns:

Sub 1000 de lei nu