| Kanpeki a întrebat:

Ce laptop pana in 3500 lei imi recomandati? De preferat Lenovo. Nu vreau unul de gaming.

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand Lenovo sub nici o forma! Am dat acum un an 3 laptop-uri de 2700 de ron retur, unul placa grafica s-a "defectat in mod subit" dupa 1 zi, altul ecranul, altul touchpad.
Mergi cu incredere pe Asus, Acer, sa zicem si Hp.

| Kanpeki explică:

Ai avut ghinion. Eu am un laptop Lenovo vechi de 6 ani si inca mai functioneaza cat decat bine.

| Stefancalin1997 a răspuns:

Daca tu ai avut ghinionul ala asta nu inseamna ca sunt proaste, asta e altii nu suporta concurenta.

| anonim_4396 a răspuns:

Repet, nu am treaba de concurenta si alte rahaturi, nu ma sponsorizeaza nimeni, deci ce ai spus tu e 0 pentru mine.
Ma intereseaza sa functioneze, ghinionul a fost, ca, nu erau laptopuri identice, unu din gama x, altul cu procesor y si etc, nu aveau treaba de loturi ca au fost defecte x%, nu functioneaza 1, 2 nu 3, da-le naiba sa le ia.
Fac reclama, la ce mi-a mers mie bine/foarte bine pana acum, asta da accept, dar ce nu a functionat, si nu numai mie, mai multi prieteni au venit cu laptop-urile la mine ca vezi Doamne nu le mai functioneaza anumite componente sau merge in lag, garantie/retur banii inapoi.
De ce crezi tu ca multe laptopuri Lenovo se gasesc la reducerile "Alea imense", vai tu, marketing pur.

| anonim_4396 a răspuns:

Eh, daca chiar vrei tu Lenovo, uite ce-ti recomand in 3500 lei:
http://www.pcgarage.ro/......dos-black/
Cod reducere 1% K8XGZ8DK

3 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

E ceva puternic.

| AKARA0 a răspuns:

Pai in 3500 lei poți găsi un laptop foarte bun de gaming și de ce mai vrei tu.
Uite eu îți recomand Lenovo IdeaPad Y700-15YSK.

| sorinel98 a răspuns:

Iti recomand un Laptop Lenovo IdeaPad Z51-70 cu procesor de i7. Am si eu si imi merge foarte bine

| Kanpeki explică (pentru sorinel98):

Imi place cum arata. Partea proasta e ca toate stocurile sunt epuizate. laughing
Cel putin pe net. O sa incerc la magazine gen Flanco.

Răspuns utilizator avertizat