| snickers9405 a întrebat:

Ce laptop pentru gaming mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Http://bit.ly/1bRBWqp
Am pus ce merita cumparat, si nimic in plus. La tot ce e laptop gaming, ai nevoie si de cooler, dar asta gaesti tu. Daca vrei sa cumperi de la pcgarage.ro, poti sa folosesti voucher-ul 6WXBQPKQ pentru o reducere de 1%.
Ai acolo o varianta undeva la 450 euro+, una la 630 euro si una la 680 euro. Dupa pret, si performantele. Adevaratele laptopuri de gaming, cu racire adecvata, sunt mult mai scumpe, de la ~5000 lei, dar depinde.

7 răspunsuri:
| Alexxxyk a răspuns:

Pana in cati lei>?

| snickers9405 explică (pentru Alexxxyk):

Nu am specificat pretul. Spuneam de la inceput daca ma interesa vreun pret anume. Eu vreau sa stiu cam ce laptop-uri sunt cele mai potrivite pentru gaming

| sltlp a răspuns (pentru snickers9405):

Pai depinde de pret. Degeaba iti recomandam laptop de 10000 lei, daca nu poti sa dai atatia bani. Spune un buget, ca sa gasim cea mai buna varianta.

| snickers9405 explică (pentru sltlp):

Pai cum spunea si Negulescu_Andrei_1975, pentru ceva de calitate poate sa treaca de 500 euro... aproximativ 600 maxim 700 euro ma intereseaza

| snickers9405 explică (pentru sltlp):

Nu am pretentii pentru jocurile de ultima ora, dar sa ruleze decent cat de cat...

| sltlp a răspuns (pentru snickers9405):

Decent sau mai mult decat decent ruleaza toate cele 3 pe care le-am pus mai sus. Dar tu cumperi dupa cum iti permiti.
Cam asa cu cel de 3000: http://bit.ly/12ODY2r
cam asa cu cel de 2000: http://bit.ly/1bnc8mM
cam asa cu cel de 2800: http://bit.ly/146mViJ
O sa se descurce si cu jocurile mai noi, fara probleme(dar nu pe detalii maxime).
In banii asta (700 euro), daca vrei detalii spre maxim, doar desktop.

| sltlp a răspuns (pentru snickers9405):

Http://bit.ly/1bRBWqp
Am pus ce merita cumparat, si nimic in plus. La tot ce e laptop gaming, ai nevoie si de cooler, dar asta gaesti tu. Daca vrei sa cumperi de la pcgarage.ro, poti sa folosesti voucher-ul 6WXBQPKQ pentru o reducere de 1%.
Ai acolo o varianta undeva la 450 euro+, una la 630 euro si una la 680 euro. Dupa pret, si performantele. Adevaratele laptopuri de gaming, cu racire adecvata, sunt mult mai scumpe, de la ~5000 lei, dar depinde.

| Negulescu_Andrei_1975 a răspuns:

AlienWare unitete mare si groasa sa-l iei si eu am si merge orice joc am 16 gb ram ddr3 hdd 1tb video 2gb nVidia numai lucruri bune gasesti in el si de calitate dar ai grija pretul cam depaseste 500 euro