| RAY a întrebat:

Ce laptopuri /calculatoare aveti? Ca configuratie ma refer

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Negru

| alex15ccc a răspuns (pentru Bondarel99):

Mai spala-l si tu?

| Bondarel99 a răspuns (pentru alex15ccc):

Cum sa nu, e spalat cu Perwoll.

| LPCTSTR a răspuns:

Un laptop Lenovo cu i3 M 370 2, 4 Ghz, 4 Gb RAM, nVidia GeForce 310M si aparent, desi are aproximativ 7 ani de utilizare continua, inca duce (orientativ) Roblox si Minecrft pe cele mai low setari.

| RAY explică (pentru LPCTSTR):

Si eu tot Lenovo am, Lenovo ideapad 700, sper sa prind si eu ceva ani cu el

| PainTech a răspuns:

Laptop :

i5 - 4210M 2.6 GHz
4 GB RAM (momentan)
Radeon R5 M230
Windows 10 x64
HDD de 1 TB

Nu are rost sa il schimb, imi duce toate programele Ok. Nu prea am timp de jocuri. Totusi CSGO imi duce perfect.

| Începătorul988 a răspuns:

I5 (numai stiu exact generatia, l-am cumparat acum1ani jumatate), de 3. 2ghz parca, 12gb ram, nVIDIA 1060 de 4gb, 1tb, si 1monitor de la Benq iar altul de la phillips.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PC vechi de cam 6 ani da l-am mai upgradat și încă mă mai ține bine pentru ce fac.
Intel I3 4130 3. 40GHz dual core dar cu hyperthreading
8GB RAM DDR3 dual-channel... cred
256 GB SSD
nVidia GTX 750 Ti 2GB
Windows 10(dar am și Linux portabil)
Bitdefender

la 1080p peste 120 fps pentru jocuri gen CS și MC(chiar și modat) și cam 60 pentru cele mai nouțe(WoT pe aproape ultra). Duce și VM-uri dar Windows cam sluggish pe Vbox.

| Ionut58282856 a răspuns:

De ce? Vrei sa iti iei pc? Ce buget ai ca iti fac un setup de pe pc garage daca cauti o configuratie

| TrustMeIKnow a răspuns:

Un laptop pe care ma tot gandesc sa il schimb, iar acum cu E3(CyberPunk, Shadow of the Tomb Raider, Elder Scrolls 6... ) chiar trebuie sa il schimb.
i7-4710HQ - 2.5 GHz urca pana la 3.5 GHz
12 GB Ram DDR3 de la HyperX
Nvidia 850M 2GB GDDR3
Hard 1 TB de la WD cred