| paulmicutz a întrebat:

Ce laptopuri imi recomandati pana in 3500 ron? Sa fie si pentru office dar si pentru gaming.

8 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns (pentru horia2012):

Nu sunt neaparat astea pentru gaming.

| horia2012 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Normal ca sunt si altele, dar tinand cont ca placile video sunt aproape identice si la aceleasi performante de ce sa nu te coste mai putin. Modelul "Acer" e pomana la 2700 lei cu ecran de 17 inch. si la aceleasi performante la placa video. Intre 740 si 650 nu e aproape nicio diferenta.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru horia2012):

Depinde.

| horia2012 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Depinde de o gramada de lucruri de cat de bine ruleaza un joc pe un sistem dar in principu caut la aceleasi performante ceva mai ieftin sau daca te tine buzunaru, cumperi unul dedicat si ai rezolat problema. (macar cea care tine de hardware).

| atomescu a răspuns:

Daca tot ai adus vorba mie mi se pare foarte bun acest laptop de la Lenovo: http://bit.ly/1ivj2Hl

Configuratie:

- procesor i7 de 2.1
- 4gb ram
- hard disk de 1 terra + SSHD
- placa video AMD Radeon HD 8570 de 2gb