| GheorgheV a întrebat:

Ce limbaje de programare imi recomandati sa invat?
argumentati-va raspunsul
FUNDA

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Engleza e baza, cu limba aia esti savant in orice colt din lume.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde si ce vrei sa programezi

daca te intereseaza doar programarea wed apucate de php

daca vrei sa inveti programare in general incepi cu alte lucruri nu cu limbaje de programare. incepi cu operatii pe biti, cu scheme logice, cu structuri de date si control, cu pseudocod, abia apoi treci la limbaj.

Cel mai recomandat e C/C++, unde ai posibilitatea sa iti formezi baza pentru programarea procedurala apoi sa treci usor usor la programarea orientata obiect, lucru pe care limbaje precum Java sau C# nu il pot oferi.

C/C++ te ajuta sa intelegi lucru cu memoria low level si in plus ai foarte milta documentatie la dispozitie.

| cocowx a răspuns:

Eu iti recomand c++/c# pentru programe sau jocuri. Poti sa incerci si java.

| egoistdream a răspuns:

Depinde de ce vrei să faci...

| MinerulC a răspuns:

Salut. intrebarea ta este pur si simplu fondata gresit. dar am sa incerc sa te ajut. majoritatea nu mai merge pe sisteme antice de programare. depinde pentru ce vrei sa inveti sa programezi ex. Scripting Gaming. eu iti recomand C++ este greu dar daca il inveti poti face orice

| xXErzaXx a răspuns:

Pai. depinde de de vrei sa faci in viitor. Eu, spre exemplu, am facut 2 sau 3 ani de Borland Pascal. Apoi, am inceput C++ pe motiv ca este mai bun, si se foloseste mai des. Borland Pascal m-a ajutat la inceputul C++. Sunt organizate si mai multe concursuri pe baza acesti limbaj. Cred ca eu il fac de 5 ani. Si nu sunt inca la liceu. dar din experientele mele, iti recomand C++, chiar daca este mai dificilwinking Succes!