| Nikolassss a întrebat:

Ce metode de plata are aliexpress? Se poate si prin paypal?

Răspuns Câştigător
| acidelic a răspuns:

Paypal, nop. Ti-am uploadat o poza cu metodele de plata http://prntscr.com/gynzb9, mai pe scurt Card visa/mastercard, Qiwi, Western Union si multe altele

Răspuns utilizator avertizat
| acidelic a răspuns (pentru Nikolassss):

De clone nu stiu nimic dar pe banggood gasesti sute de chinezarii destul de bune. Acum depinde si cat vrei sa dai pe un telefon

7 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Din cate stiu eu se poate, insa ai grija fiindca am inteles ca poate sa existe si o taxa vamala care nu iti este specificata de catre vanzator. Informeaza-te la cineva care a mai cumparat de pe aliexpress despre aceste lucruri ca sa nu dai niste bani degeaba.

| acidelic a răspuns (pentru Alexul99):

Taxa vamala este random. Daca nu comanzi de pe internet, te rog abtine-te sa mai spui asemenea aberati ca vanzatorul iti poate baga taxa vamala a romaniei pe gat (vanzatorul find chinez). Taxa vamala este atunci cand comanzi mai multe de pe net pentru ca intri in evidenta statului si statul trebuie sa se asigure ca primeste si el ceva. Autoritatile de la Vama spun ca in aceasta taxa este plata transportului si o anumite contributie pentru vama, anyway aberant daca te interesezi mai bine. Mereu vei gasi opinii diferite despre vama si taxe pentru ca unii platesc sume extrem de mari, alti platesc doar 20%din valoarea produsului iar alti nu platesc nimic. Si din nou, lasa aberatiile ca nu are cum sa-ti bage tie chinezu pe gat taxa vamala pe teritoriul Romaniei

| Alexul99 a răspuns (pentru acidelic):

Eu doar i-am spus sa se informeze in legatura cu asta, am auzit niste cazuri destul de nefericite in care omul a facut o comanda de cativa dolari si intr-un final a platit inca de cateva ori pretul pentru taxa vamala, doar am incercat sa ajut, asa ca nu cred ca sunt aberatii. Ma rog, o seara frumoasa in continuare.

| acidelic a răspuns (pentru Alexul99):

Si eu am un prieten care a facut comanda de 30$ si trebuia sa plateasca 80$+tva. Dar asta se intampla cand intri in evidenta lor (celor de la vama) pentru multe comenzi. Cauta grupul de Facebook "Totul despre aliexpress" si acolo veti primi informatiile necesare. Mai putine informati cu Vama ca acolo sunt opinii diferite asa cum.am spus si mai sus. Sa aveti o zi minunata!

| acidelic a răspuns:

Banggood accepta paypal