| Benyamin173 a întrebat:

Ce monitor de gaming imi recomandați, unul de 16:9 sau ultrawide UWHD(21:9)?
Vreau sa il folosesc in gaming/jocuri pe yt,word, browsing

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Ce placa video?

| Benyamin173 explică (pentru CM7YRE):

700 ron si placa video gtx 1060

| Ineys a răspuns:

16:9

Cel ultra wide ( 21:9 ) e folosit pentru altceva, de obicei programare, modelare 3d, editare video/photo, etc. Deoarece iti trebuie mai multe ferestre deschise in paralel si de obicei puse una langa alta. La gaming nu-ti trebuie asta.

| GPA a răspuns:

Mai întâi bugetul, după produsul.

| FaraNume1245 a răspuns:

Buget? Mai bine întreabă pe un site specializat pe așa ceva, decât pe TPU. Vezi pe forumul pcgarage.

| Sagemi67 a răspuns:

29UM59-P de la LG este perfect pentru ce ai nevoie! Succes!