| cerculetezburatoare a întrebat:

Ce ne-am face fara curent electric?

Răspuns Câştigător
| Aurelia_6050 a răspuns:

Pai, sa ne gandim putin. Fara calculator? Nu am mai putea cauta informatii despre ce ne dorim si nu am mai putea conversa cu prietenii. Fara televizor? Nu am mai vedea stirile si niciun documentar interesant. Fara telefoane? Am pierde legatura cu cei mai indepartati. Fara lumina? Am folosi din nou lumanarea ca in Evul Mediu. Fara caldura electrica? Ar trebui sa ne imbracam f.gros iarna ca sa nu murim de frig. In concluzie, ne-am intoarce iarasi in epoca de piatra.

15 răspunsuri:
| MariuZ a răspuns:

...ne-am face focul...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ne-am intoarce de unde am plecat, lampa cu gaz sau lumanari, fara TV, calculator, centrale electrice, spalatul la lighean sau cadita, vom face mancare la soba cu lemne(zilnic)pentru ca nu vom mai avea frigider, etc...

| thizizme a răspuns:

Nu l-as mai auzi pe JB happy
" Ori am umbla cu lumanarea in mana pe strazi, ori am fi pierduti " stai! stai! N-am fi pierduti deloc. Nici n-ai umbla cu lumanarea in mana pe strazi. De ce toata lumea crede ca o pana de curent = dezastru? DACA nu am mai avea energie electrica deloc, sub nicio forma, pentru niciodata incepand de acum viata noastra s-ar schimba radical (un fel de intoarcere la vremurile dinainte de curent) si probabil majoritatea pustilor morti dupa Puya si/sau HM se vor sinucide pentru ca "asta nu e viata!".
N-ar mai fi tone de pitipoance si cocalari pe hai cinci happy Am scapa de marii combinatori pe mess si telefon. Un baiat chiar ar trebui sa stea fata in fata cu o fata devil (cati ati facut pe voi pana acum? stati calmi ca mai am de zis). Ar fi mai multi copii pe afara, sa se bucure naibii de aer liber happy
Ar saraci multa lume. Ia sa ne gandim: muzica, film, software, jocuri, TV, radio, telefonie, internet... Foamete?! Lumea ar suferi un soc cam prea mare. Plus ca o sa fie o dezinformare toatala. Toti o sa inceapa sa faca ce vor. Mda... evul mediu cu ceva mijloace mai moderne si niste amintiri laughing

| ItzRivenGod a răspuns:

1ne-am face pisici si motani sa vedem noaptealaughinglaughing
2dam foc la ceva sa avem lumina
3ne uitam la vreo gagica sa ni se aprinda calcaiele si avem lumina dupa noi

| Roby67 a răspuns:

Copii winking

| Jonathan a răspuns:

Suntem destul de evoluati, oamenii au inceput sa foloseasca curentul electric de foarte mult timp. In acest moment daca nu am avea curent electric sigur am avea alta sursa de energie SAU in cel mai rau caz, am fii ramas acolo unde a inceput curentul electric.

| bunker a răspuns:

Fara curent electric n-ai mai avea acces la internet si n-ai mai pune intrebari tampite

| cerculetezburatoare explică:

Ori am umbla cu lumanarea in mana pe strazi, ori am fi pierduti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am plati facturi gigantice, am sta romantic la lumina lumanarilor, am supravietui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inventa altceva, ca doar suntem istetihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faceam si inainte.traiam.ce inainte nu traiau oamenii? munceau, invatau, se distrau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

am dormii

| olijertiu a răspuns:

Ar fi frumos sa incercam 2 zile...as dormi mai bine noaptea laughing si as putea sa-mi ascult gandurile daca ar fi pe toata viata nu as vrea sa stiu I don't want to see

| notorious a răspuns:

Am woote fameile pe intuneric laughing)

| mimi_8903 a răspuns:

Sincer? drago--e e mai misto pe intuneric