| SonicAndrei a întrebat:

Ce părere aveți despre aceste boxe : http://www.altex.ro/boxe-logitech-ls11-980-000046-2-0-3w -negru

Îmi trebuie niște HD pentru calculator care să fie clare și să aibă basul puternic. Nu-mi trebuie acum un super sistem 5.1 fiindcă nu-l prea pot folosi în bloc și nici nu am acum suficienți bani.
În principiu voi folosi boxele pentru jocuri, dar și pentru filme (mai mult să fac filme). Acum am niște boxe GENIUS SP-S110; le am de ani buni, sunt clare, dar nu au basul puternic (adică sunetul unei explozii se aude slăbuț, de exemplu). Eu mai am niște boxe Genius asemănătoare cu acestea: http://www.altex.ro/boxe-genius-sp-hf500a-2-0-14w-negru
Problema este că sunt puțin prea mari și una din ele bâzâie (a făcut microfonie).

Ce părere aveți despre boxele LOGITECH LS11 și, dacă știți mai bune, recomandați-mi și altceva. Totuși să nu depășească 100 lei.

3 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Desi nu poti avea prea mari pretentii in bugetul acela, recomand Zalman ZM-S300. Nu exista ideea de sunet HD, ci de Hi-Fi, dar bugetul nu iti permite sub nicio forma o astfel de aparatura. Acele Zalman ofera un sunet complet si decent pentru pretul lor.

| SonicAndrei explică (pentru Utilizator1234):

Am căutat boxele (Zalman) pe Google, dar nu le-am găsit decât la PCgarage, stoc epuizat. 114 lei nu mi se pare extrem de mult peste buget, evident că aș dori ceva ieftin, dar nu sunt chiar atât de sărac să mai dau 20 de lei în plus. Ști cumva de unde s-ar putea cumpăra aceste boxe?

PS: Ce părere ai despre LOGITECH LS11? În primul rând asta mă interesează, știu că Zalman ZM-S300 sunt mai bune, dar raportat la un sunt de calitate, cum ți se par?

| Utilizator1234 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Eu consider toate Logitech-urile si Genius-urile s.a.m.d. niste cutii ce reproduc zgomote (crede-ma am ascultat destule sisteme de-a lungul timpului) si se bazeaza pe ideologia idioata a utilizatorului care crede ca "daca e mai multe e mai bine". Nu spun ca acele Zalman emit cine stie ce pretentii, dar le consider cea mai buna alegere in acel buget. Desi nu am ascultat Logitech LS11, acele Zalman sunt cu siguranta peste ele. Nu as recomanda niciodata Logitech sau alti producatori de genul, indiferent de buget.

www.price.ro/preturi_zalman_2.0_multimedia_speaker_zm-s300_866150.htm