| sltlp a răspuns:

Eu am o alta propunere, utie aici http://bit.ly/JwDbw0. Ai 4 gb ram la 1333, acei 1600 mhz nu te ajuta cu absolut nimic, doar sa fi tu asa sa te dai amre poate, in rest, nu. Carcasa este mai buna, tabla ceva mai buna, cu 2 ventilatoare gata existente. Am schimbat placa vidoe, nu se merita ce ai pus tu, tinand cont ca gt 440 gasesti de la 300 lei, practic tu nu faci decat sa platesti simplul fapt ca scrie Asus. Eu zic sa te orientezi, ca faci mai bine.

| m5789932 a răspuns:

Daca ar fi sa aleg dintre cele 2 sisteme date de catre tine as alege configuratia de pe site-ul eMAG; daca totusi spui si suma de care dispui, poate facem si noi cateva configuratii, poate ceva mai bune...

| Delay explică (pentru m5789932):

Ele sunt adunate xD, adica iau o parte din piese de la eMAG o parte de la pc garage

| IulianP a răspuns:

Este OK.
Dar mergi pe sursa Sirtec de 400W:http://bit.ly/IR38sP
Este suficient pentru sistemul ala.

| angelicsin a răspuns:

Cat decat ok pentru gaming usor dar poate ai vrea sa adaugi si un SSD sa mai compensezi unpic iti sugerez asta http://www.pcgarage.ro/ssd/mushkin/120-gb-sata-iii-chronos/ il poti adauga in timp nu e imperatriv acum dar de asemenea iti sugerez 8Gb ram cu Windows de 64bit de asemenea un cooler pentru procesor mai bun decat cel care vine cu procesorul este recomandat. daca vrei iti pot da un exemplu de configuratie mai bunicica daca imi spui de ce bani dispui

| sltlp a răspuns (pentru angelicsin):

Nu comenta asa aiurea daca nu stii nimic, fai mai bine

| Delay explică (pentru angelicsin):

De ssd nu am nevoie, si dupa ce il iau dupa o luna sigur mai iau o placuta 4ram

| angelicsin a răspuns (pentru Delay):

Ok wel ssd-ul nu este obligatoriu dar ar trebui sa te gandesti unpic la un cooler bunicel si fii sigur sa ii intalezi un windows 7 de 64bit daca ai degand sa adaugi ram inplus ca sa eviti a formata sistemul pentru ca windows-ul de 32bit nu poate folosii mai mult de 4gb ram. si fii sigur ca memoriile sa fie identice sa nu ai probleme de compatibilitate