| Mikel26 a întrebat:

Ce parere aveti de Intel HD Graphics 4400?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

4400 este foarte ok, dar ai grija cum o folosesti. Poti rula fara probleme filme bluray (40 sau peste 40gb ), jocuri mai noi aparute, evident pe low-medium. Daca ai 2 memorii ram in dual-channel, este si mai bine, iti vor creste performantele chipului video integrat.

Bft!

9 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
O am in laptop ca parte din procesor Haswell i5, are nota 5.0 in windows, deci e ok.
Sa nu te-astepti sa iti mearga toate jocurile noi high-resolution, dar pentru uz curent e arhi-suficient, incluzand filme si jocuri low-med.
Cheers

| hypentakill a răspuns:

Pentru gaming nu e bun. In rest e acceptabil pentru media.

| rgx a răspuns:

Depinde la ce o vei folosi, daca vrei gaming sfatul meu e sa mergi pe mediu spre low, cu filmele hd, youtube etc nu vei avea nici o problema.

| zuzuluzu a răspuns:

Este o placa integrata bunicica. Fata de restul... http://bit.ly/1pT3wW7

| edoardo a răspuns:

Parerea mea despre acest procesor este ca e foarte slab happy

| Mikel26 explică (pentru edoardo):

Asta e placa video, procesorul e i3 4150.

| edoardo a răspuns:

Ups scuze da placa video e destul de praf. Nu stiu la ce ma gandeam cand am scris procesor.

| edoardo a răspuns:

Dar procesorul este bun happy

| SansyBoy a răspuns:

HD graphics sunt grafici integrate deci nu sunt prea bune. Poți rula max gta 4 cat de cat