| Name29u3wuih a întrebat:

Ce parere aveti de Nikon D5100?

Răspuns Câştigător
| Misako a răspuns:

E foarte bun. Am si eu.

Monitorul cu deschidere cu unghi variabil se combina cu functia D-Movie a aparatului foto pentru a va permite sa realizati imagini unice din orice unghi. Imaginile sau filmele pot fi realizate cu un efect special pentru un plus de magie. Tehnologia High Dynamic Range va permite sa surprindeti imagini cu detalii extraordinare ale scenelor cu contrast ridicat.
Modalitatea perfecta de a surprinde viziunea dumneavoastra asupra lumii, acest aparat foto a fost creat avand in minte libertatea de expresie.

Monitor LCD cu unghi variabil, de 7, 5 cm (3 inci), 921.000 puncte cu unghi larg de vizualizare: va permite sa surprindeti imagini unice din orice unghi. Dispune de un mecanism de deschidere laterale care va permite sa realizati cu usurinta autoportrete sau sa utilizati un trepied.

Mod Efecte speciale: va permite sa realizati cu usurinta imagini sau filme creative utilizand un efect special. Ofera o gama de efecte, schita color, efect miniaturizare, vedere de noapte si culoare selectiva, care va permite sa accentuati pana la trei culori si transforma restul imaginii in monocrom.

Modurile scena ajusteaza automat setarile aparatului foto, inclusiv setarile Picture Control si Active D-Lighting, pentru a elimina nevoia de a ghici setarile in situatii dificile si pentru a asigura rezultate optime. Pur? i simplu roti? i selectorul de mod in dreptul SCENa pentru a accesa modurile cel mai des utilizate. Pe afisaj vor aparea exemple de fotografii pentru a va ajuta sa selectati modul corect.

D-Movie – filme full HD (1080p): un buton dedicat de inregistrare plasat chiar langa declansator va permite sa pastrati cu usurinta aparatul foto stabil cand comutati intre filme si imagini. Modul AF-F pastreaza focalizarea asupra intregului cadru, iar monitorul cu unghi variabil si efectele speciale permit cadre unice. Aparatul foto permite utilizarea unui microfon extern si ofera viteza a cadrelor de 30p, 25p si 24p.

Tehnologie HDR (High Dynamic Range): asigura imagini incredibil de detaliate ale scenelor cu contrast ridicat. Realizeaza doua cadre la o singura eliberare a declansatorului pentru a crea o imagine cu un interval dinamic larg, cu zgomot scazut si gradatii de culori bogate.

Sistem de focalizare automata cu 11 puncte extrem de clar: asigura focalizare automata rapida si precisa in intregul cadru. Patru moduri AF de zona, inclusiv AF cu urmarire 3D, asigura rezultate clare chiar daca subiectul dumneavoastra nu este centrat, se misca repede sau este complet imprevizibil.

Sper ca ti-am fost de folos. Funda?