| Sup_Mădă_1999 a întrebat:

Ce parere aveti de Placa video Sapphire Radeon R7 360 NITRO OC 2GB DDR5 128Bit LITE 11243-05-20g merita 450 lei.est eu placa mai buna la acelasi pret? am Sursa Rasurbo SilentPower DLP-55.1 550W

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

O placa decenta, ce poate sustine jocurile moba foare ok, de asemenea si jocurile mai pretentioase dar la detalii ceva mai scazute. Daca planuesti sa o cumperi pentru jocurile ce vor urma sa apara ar trebui sa te uiti mai degraba la un gtx 960 sau r9 380.

| RaduTN a răspuns:

Daca mai poti sa faci un sacrificiu de 50 ron poti merge pe un GTX 750 TI, care este superior lui R7 360. Un 750 TI bun gasesti aici: http://profitshare.ro/l/2950504. Eu am aceasta placa video si este foarte buna, o am de ceva timp si inca se descurca fara probleme.