| Drsss a întrebat:

Ce parere aveți de programul acela Intel hd graphics performance? Intr-adevar creste performanța si jocurile se mişcă mai bine?

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Intre 3-7 fps-uri, depinde si de configuratie, maximul poti scoate 15 fps-uri cu acea aplicatie. ^_^ Bafta

| Drsss explică (pentru xVictor):

Multumesc de raspuns, ai idee cumva cum pot sa vad fps urile in joc?

| 1234utilizator a răspuns (pentru Drsss):

De obicei jocurile, mai ales cele cunoscute, au o setare pentru afisarea FPS-urilor din meniul de setari, trebuie doar sa o cauti si cel mai probabil e acolo. Daca se intampla sa te joci pe Steam du-te in setari si la a patra rubrica de acolo (se cheama In-Game - eu il am in engleza) vei gasi o optiune de afisat fps-uri cand te joci si vor fi afisate intr-un colt cand te joci.

| xVictor a răspuns (pentru Drsss):

Descarca Fraps, e o aplicatie si nu consuma resurse aproape deloc.

| Drsss explică (pentru 1234utilizator):

Multumesc mult

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Pana la urma tot un fel de overclock e.
Mai era un soft de la nVIDIA, nVIDIA Ntune care mai plusa cu 10 fps-uri maxim.
Nu recomand, mai bine un upgrade peste cerintele jocurilor si nu mai ai nici un stres.
Asta e asa in caz sa joci cu 20 de fps-uri si vrei sa cresti maxim la 30 sa fie cat de cat practicabil jocul.