| ToySolider a întrebat:

Ce parere aveti de urmatoarea configuratie de PC:

Placa de baza Gigabyte H61M-DS2, socket 1155

Procesor Intel® Pentium® Dual Core G620, 2600MHz, 3MB, socket 1155, Box

Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz, CL9 ValueRam

Placa video MSI AMD Radeon R6790 OC, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, DVI, PCI-E

Sursa Inter-Tech Combat Power, 650W

Carcasa RAIDMAX Hurricane 2, Negru

Placa ASRock:

Placa de baza Asrock H61M-VS, socket 1155

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Cam praf pentru zilele noastre.

| IulianP a răspuns:

Nu este foarte slaba, dar se pot face unele modificari. Ai pus 2 placi de baza, placa video nu mai merita, sursa este destul de slaba iar carcasa nu rupe normele.
Ce buget ai?
Cand vrei sa-l cumperi?
HDD ai? Daca da, este pe SATA sau IDE?
Ce monitor folosesti? Rezolutia maxima?

Răspuns utilizator avertizat
| ToySolider explică:

Nu am de gand sa-l cumpar acum..cam peste 1 an jumate...lasati niste conf... daca nu va doare mana..Multumesc! aa da, sa nu treaca de 2000-2500 lei..stau rau cu banii big grin

| IulianP a răspuns (pentru ToySolider):

Pana atunci se schimba foarte multe. Nu are rost sa recomandam acum ceva pentru ca intr-un an unele produse pot disparea din oferta.

| ToySolider explică (pentru IulianP):

Heii imi pari un tip bine pus la punct cu Informatica..cum as putea sa te contactez..peste un an?laughing) sa mai vb...despre subiectul acesta happy

| IulianP a răspuns (pentru ToySolider):

La informatica nu sunt chiar as, dar sunt la curent cu noile aparitii in materie de componente hardware.
Nici cu asta nu te pot ajuta deoarece nu se stie daca la anul vom fi pe-aici; mayasii stiu de ce laughing.
Cel mai bine revii inainte de achizite.

| ToySolider explică (pentru IulianP):

Bine,vom vedea ce se va intampla...Mult noroc in continuare, mai vorbim happy

| Me2 a răspuns (pentru ToySolider):

Placa aia video nu merita, dar ca sa te orientezi putin:
i5 ivy, rece si performant
placa de baza cu sata 3 si usb 3
4 gb ram
hdd 500 gb rapid
placa video buna (se descurca si pe full hd)
Sursa de calitate
Carcasa cu 2 ventilatoare, spatioasa
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/587108/
Eu doar te-am indrumat, pana la anul, mai apar produse noi (poate apar noile Intel-uri pe alt soclu), si dispar alte produse
Apar alte placi video, etc
Mai vorbim atunci

| Neo1 a răspuns:

Procesorul este slabut. daca nu vrei sa ai probleme cu jocurile incearca sa-ti cumperi un procesor de la 3700 MHz in sus..in rest configuratia e buna.