| Necunoscutul548 a întrebat:

Ce parere aveti de Windows Vista?
Merita sa-l instalez?

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Salut!
Depinde de configuratia pc-ului tau.
Daca ai un pc indeajuns de bun,incat sa iti ruleze windows vista bine,atunci, da, e bun.
Daca nu, atunci alege xp-ul.
bafta!

11 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Nu se merita pentru simplul fapt ca merge mai greoi. In rest este destul de asemanator cu Windows 7. Dar de ce sa pui ceva mai slab daca ai la indemana ceva mai bun. La fel si Windows 8 promite bootare muult mai rapida, si viteza si mai mare, insa mai e de asteptat...

| Necunoscutul548 explică (pentru sigmanet):

Daca e mai bun ca XP il instalez.\
In plus nu am chestile necesare pentru Win7

| anonim_4396 a răspuns (pentru Necunoscutul548):

Cum adica n-ai chestii necesare pentru Windows 7? N-auzi ca e mai rapid si mai avansat decat Vista si consuma chiar mai putine resurse? De ce n-ai mentionat si ce configuratie hardware are PC-ul tau?

| imaqtpie a răspuns:

Windows Vista este un fail.

| COOLboY a răspuns:

NU, mai bine iti instalezi Windows 7 sau Windows XP, daca mai poti astepta, instaleaza-ti Windows 8

| Necunoscutul548 explică (pentru COOLboY):

Acum am XP si imi pare un Caca.t

| rey a răspuns:

Intr-adevar, merita instalat cu accentul pe a, caci e depasit. este stabil, ok dar mai bun e 7.

| Necunoscutul548 explică (pentru rey):

Vista e mai bun ca si XP?

| Gabitzu246 a răspuns:

Categoric NU, mai bine instalezi windows 7 consuma si mai putine resurse si este si mult mai bun decat windows vista

| Danişor a răspuns:

Nu! Windows vista a fost foarte repede aruncat la gunoi. Daca il instalezi vei regreta are cateva bug-uri si este mai mult folosit pentru birou.Singuru windows care despasete xp este 7. Xp este mai stabil decat vista eu zic sa folosesti xp.Vot?

| marinelmomoratoiu a răspuns:

Se merita e destul de bun aproape ca windows7