| nomad14 a întrebat:

Ce parere aveti despre Acer aspire one d255E-13cq? merita banii ...de pe emag am vazut notebooku?

6 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Daca se merita, depinde de tine pentru ce vrei sa-l folosesti, daca pentru jocuri, i-ati gandul de la el, Este un notebook mic, si poate fi folosit in special pentru navigare, Y! M, muzica, si filme in calitate standard, deci nu o sa iti mearga filmele in format 720p sau 1080p (HD ready respectiv Full-HD). Autonomia face toti bani, pana la 8 ore in modalitatea IDLE (adica lasi pc-ul aprins fara sa faci nimic, la luminozitatea ceea mai scazuta, cu wireless OFF etc.) deci, banuiesc ca aproximativ 3-3:30 poti sa il folosesti daca umbli la el.

| JaJe a răspuns:

Nomad14, ce conteaza ca dupa pret este al 2lea sau sau al 3lea? preturile variaza, apar alte modele ieftine si scumpe si tot asa, si ce te miri ca are autonomie de 8h? sunt netbook-uri care au autonomie si de 12hrs (am vazut modele din SUA). Sau te-ai referit ca autonomia scrie ca e de 8h si de fapt tine mai putin? daca la asta te-ai referit, iti spun ca asa se calculeaza autonomia. Lasand pc-ul deschis, luminozitate 0%, wireless si bluetooth off, sound off, etc. daca il folosesti la maxim, in sensul ca asculti muzica tare, mai si vizionezi un film si ai si wireless pornit...bateria ti-ar tine dupa mine intr-e 1 si 2:30 ore.

| JaJe a răspuns:

Daca mergi pe principiul asta. astepti toata viata...fiindca mereu vor aparea lucruri noi, modele noi etc.

| nomad14 explică:

Da dar cica pe eMAG la notebook dupa pret este al 2lea sau 3lea nu stiu exact si scrie ca are autonomie 8 h.cum vine asta?

| nomad14 explică:

Cred ca e mai bine sa astept sa apara tot mai noi si atunci sper sa iau unul cat de cat.big grin

| ionutz380 a răspuns:

Da ar merita, penreu ca este portabil si usor de folosit mult mai usor decat un laptop-up +ca este mai mic si merge pus si intr-o poseta (daca esti fata) (FUMDA?)