| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop?
https://m.cel.ro/......1MTAvNg-l/
De ce sa-l aleg in locul unui pc pe care mi l-as configura eu si care ar fi cu vreo 700 de lei mai putin?
Am avut un laptop destul de bun acum cativa ani si i s-a cam dus bateria, incepuse sa se incinga foarte tare, l-am curatat, i-am schimbat pasta, dar n-a mai fost ca la inceput si oricum cerintele au crescut in timp si nu prea ai ce modificari sa-i faci... Totusi ma mananca sa iau tot laptop straight face

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am si laptop si PC. Sincer? Prefer PC-ul. La acelasi pret merge mai bine un PC decat un laptop

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Salontanul):

La un pret mult mai mic laughing

| Simpatic a răspuns:

Nu pot sa ma pronunt asupra acestui laptop pentru mine subiectiv laptopurile de gaming (si nu numai) au un singur nume ASUS ROG, sunt indragostit de seriile astea!
Pe de alta parte trebuie sa intelegi si stii asta ca laptopul insemna in primul rand portabilitate, la aceeasi bani facut din componente un PC va fi mai performant, vorbim de aceeasi suma! Totusi si eu sunt fan laptop de cativa ani incoace si imi place mai mult sa stau in pat sa vad un film sau sa joc un joc si sa mut laptopul oriunde vreau chiar si conectat la TV decat un PC mare si greoi, si am avut atat latopuri de gaming cat si PC-uri.
In final alegerea ta va fi doar subiectiva si tine de ceea ce cauti.
Acest laptop are placa video integrata sa iei asta in calcul, deci nu va face mare branza in jocuri video de actualitate, deci nu te astepta sa ai nu stiu ce FPS

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Simpatic):

Da, e integrata, dar din ce am vazut pe Youtube isi face destul de bine treaba, oricum doar pentru cs go din cand in cand l-as folosi pentru gaming, am mai mare nevoie pentru autocad si alte programe

| Simpatic a răspuns (pentru Th3AbSinTh3):

Atunci e ceea ce trebuie pentru tine.

| Wr3nch a răspuns:

Daca tot ce vrei sa faci pe el ii editat de documente, vazut filme si cateva jocuri retro sau indie e o alegere buna.

| Ineys a răspuns:

Daca nu pleci nicaieri cu el, ex: facultate, munca, etc etc nu-si merita banii. Desktop > Laptop.

| Th3AbSinTh3 explică (pentru Ineys):

Mai plec si vin cam odata la 2 saptamani si ar trebui sa-l iau cu mine, dar nu e mare lucru sa-l pun in masina
Drept monitor pot sa folosesc si un tv laughing
Chiar nu stiu