| Marianjdjsjwj a întrebat:

Ce părere aveți despre acest sistem? Astept black friday-ul:https://m.emag.ro/......DLXQK2MBM/
Spuneti-mi de ce merita si de ce nu merita.
Nu imi spuneti sa imi fac pc pe piese

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

E generatia a 10 de procesoare si are conectare slot nvme pe placa de baza adica ssd nvme https://petech.ro/nvme-vs-m2-vs-sata-ssd-diferente/
Configuratia e super vezi daca placa de baza suporta 32gb ram

| Marianjdjsjwj explică (pentru marinaru777):

Mersi.Pt mine sunt perfecți 16gb ram.Eu aveam mai multă nevoie de m2 nvme.De acea am ales acest pc

5 răspunsuri:
| Ra1en1 a răspuns:

Sistemul pare chiar foarte bun, aceasta e părerea mea personală. Punctele forte sunt: cei 16 GB Ram, SSD de 512 GB și placa video RTX 2060. Procesorul cred că e decent si destul de bun. Dacă ai cum să optezi la un preţ asemănător la ceva cu RTX 2070 atunci ar fi mai mult decât perfect.

La banii investiti totul tine deja de opinia personală și propria alegere.

| Marianjdjsjwj explică (pentru Ra1en1):

Mersi mult.I5-10400 concurează cu i7 8700 chiar si rtz 2060super are aproape aceași performanta.Parca 2%. Mersi mult.Scuze ca nu ti-am dat tie funda pentru ca ai scris si primul si ceva ok dar nu ti-am văzut comentariul

| Ra1en1 a răspuns (pentru Marianjdjsjwj):

Stai calm, nu eram aici pentru fundă. Mi-am spus doar părerea personală. Nu am știut că procesorul e atât de bun. Spor în toate! happy

| Marianjdjsjwj explică (pentru Ra1en1):

Mersi bro.Nici eu nu stiam dar m-am interesat