| rWamo a întrebat:

Ce parere aveti despre acest sistem? https://garotech.ro/produs/intelsenior/

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E scump pentru ceea ce ofera. Cu cateva milioane in plus ori il faci pe asta decent, ori iei o configuratie similara pe laptop.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam scump pentru un GTX 1650, parerea mea. Chiar si redus.
Dar nu iti luasei unitate?

Răspuns utilizator avertizat
| DoarBogdan a răspuns (pentru rWamo):

De ala mai slab, sa ai cu ce te lauda.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Ca sa faci o investiție bună pe termen lung. Ia-ți un procesor octa cote cu 16 GB ram, 1 TB hard și ssd minim 256 GB și placa video ceva mai de top.

| NLS a răspuns:

De banii aceia se poate si mai bine.

Placa de baza slaba (cel mai slab chipset, nu ca ai avea nevoie de un chipset de top, ca acel procesor nu e pentru OC, dar totusi... ),

RAM foarte slab (frecventa mica si latenta mare); daca e si ADATA e clar...

procesor destul de slab

SSD mic

99% nici sursa nu-i de lauda, din moment ce se feresc sa ii spuna numele si modelul, bazandu-se ca cei ca tine oricum nu se pricep si nu vor intreba de ea.

Nu vreau sa spun ca in 2500 RON poti corecta si imbunatati toate aceste neajunsuri, dar cu siguranta obtii o imbunatatire la unele dintre aceste componente daca iti faci tu sistemul. (fie procesor mai performant, fie RAM mai performant si SSD mai mare, fie placa de baza cu chipset superior si sursa mai de incredere).

| MagicOneT a răspuns:

La 3000 de lei poti face o configuratie decenta pentru gaming. Te pot ajuta baietii de la PCGarage (https://www.mygarage.ro/wishlist/), iti vor face o lista cu componentele si asamblarea in limita ta de pret, practic, dupa ce pui comanda, o sa primesti sistemul acasa gata asamblat.