| Pavlov_Marius_1996 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest smartphone : http://www.chinavasion.com/......CPU_White/
Sunt constient ca e chinezarie dar ma incanta mult detaliile tehnice...
Doresc cateva pareri. Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Proastă, foarte proastă.Una e în reclamă și cu totul altceva te vei pricopsi, adică ce vezi tu acolo e minciună comercială și practic te vei alege cu o replică, adică machetă pe post de smartphone.Succes

| Pavlov_Marius_1996 explică (pentru DeyCj):

Imi puteti recomanda altceva avand in vedere un buget de 1000 de lei?

| KodrutZ a răspuns (pentru DeyCj):

De ce vorbeste gura fara tine? "Macheta pe post de smartphon" - tu te uiti ce zici?
@Pavlov_Marius_1996: E destul de OK, depinde de la caz la caz, Chinavasion sint retaileri, nu producatori. Am cumparat de la ei o duzina de telefoane, tablete si alte dracii si pot sa iti spun ca, de obicei, sint mai bune decit te-ai astepta, in special raportat la pret. Chiar si acum folosesc un telefon dualsim de la ei si merge foarte OK, am avut si probleme de garantie, am returnat ce a fost cu probleme si au reparat/inlocuit/dat banii inapoi fara nazuri. La telefoanele cu Android, marea problema ar fi lipsa completa de suport software, nu altceva.

| DeyCj a răspuns (pentru KodrutZ):

De acolo am luat și eu țeapă. Deci nu văd ce fundament ai pentru a afrima asta despre mine...

| KodrutZ a răspuns (pentru DeyCj):

In ce sens ai luat teapa? "Macheta" e ceva nefunctional. La CV, daca iti trimit ceva si nu merge, se inlocuieste/repara/dau banii inapoi. Ca nu o sa ai aceeasi calitate a constructiei ca la un Samsung, asta e partea a doua...

| DeyCj a răspuns (pentru KodrutZ):

Cu un telefon de la ei de pe site.De m-am pomenit cu o „machetă" veritabilă(așa le zic eu la replicile telefoanelor, machete sau pleznitori) de nu știu cum să scap de el.Dar cum omu cât trăiește învață...

| KodrutZ a răspuns (pentru DeyCj):

Si dupa unul gata, ai tras concluzia finala si irevocabila? Eu am luat de la ei vreo duzina de chestii, in valoare totala de vreo 1500-2000 de dolari, posibil chiar ceva mai mult, si calitatea a fost de la execrabila pina la buna spre foarte buna, de la caz la caz, chiar si pentru fix acelasi item (am luat trei tablete, a mea era praf, o gramada de probleme, 2 pentru 2 amici, nici o problema cu ale lor; am trimis-o pe a mea inapoi si mi-au dat banii inapoi).