| AdRiAnHo97 a întrebat:

Ce parere aveti despre asamblarea sistemelor (componente PC)
facuta de cei de la evoMAG? Vreau mai multe detalii de la cineva care a cerut acest serviciu, nu vreau link-ul acela de prezentare al serviciului pentru ca l-am citit deja, dar vreau sa aud numai parerea celor care au cerut acest serviciu, cum ar fi despre: wire management, update de bios, stabilitatea sistemului, daca iti trimit tot prin courier ce ramane in urma asamblarii, etc...

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa vedem. Nu am idee cum asambleaza cei de la evomag dar iti pot da alte detalii.
1. Stabilitatea sistemului tine de componentele alese si de softul utilizat, nu de asamblarea lor.
2. E gratuita, nu isi bate nimeni capul cu update de bios. Daca vrei, iti faci tu dupa.
3. Deja wire management e doar la sistemele scumpe, si acest serviciu costa timp. Nu sta nimeni sa munceasca pe gratis. Daca vrei wire management, update bios si verificare stabilitate, ai la pcgarage spre exemplu o asamblare dar costa ~130 lei deci iti dai seama, ca nu iti da nimeni nimic pe gratis.

| AdRiAnHo97 explică (pentru sltlp):

Pc garage chiar imi place, imi place ce vad acolo si ce servicii au, dar la evoMAG sunt preturi mai mici.

| AdRiAnHo97 explică:

Alte pareri?