| RedFantasy a întrebat:

Ce parere aveti despre iPad 2? Ce avantaje si dezavantaje are?

Răspuns Câştigător
| BiaSiAtat a răspuns:

Avantaje:
-Are net
-E folositor
-Poti umbla cape un calc. de el
-E foarte la moda
-Are imagine digitala
Dezavantaje:
-E foarte scump(Costa intre 3000 lei si 4000 lei )
-E mare si nu il poti baga in geanta ta chic

3 răspunsuri:
| adelina2011 a răspuns:

Gasesti aici review complet in limba romana despre ipad 2: http://www.vide.ro/......0telefoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O jucarie scumpa.
@BybyX, e la moda, zici? Atunci e clar cui i se adreseaza jucaria magica.

| scorpionboy a răspuns:

Procesor

Model procesor:
Apple A4

Frecventa procesor:
1 GHz

Display

Tip display:
Glossy Widescreen Multi-Touch

Diagonala:
9.7 inch

Rezolutie:
1024 x 768

Tehnologie display:
LED

Hard Disk

Capacitate:
64 GB

Multimedia

Audio:
Difizor incorporat
Formate audio suportate : HE-AAC (V1), AAC (16 - 320 Kbps), Protected AAC ( iTunes Store), MP3 (16 - 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3, 4), Apple Lossless, AIFF, WAV
Frecventa de raspuns: 20Hz - 20000Hz

Comunicatii

Bluetooth:

3G
2.1 + EDR

7, 2 Mb/s

Wireless
Wi-Fi (802.11a/b/g/n)

Porturi:
Conector Dock
Microfon
3.5 mm jack audio

Alimentare

Baterie:
25-watt-hour litiu-polimer

Autonomie de lucru:
10 ore navigare web sau Wi-Fi, vizualizare video sau playback muzica

Altele

Greutate:
0.68 kg

Caracteristici speciale:
Suport HD Audio

Dimensiuni (W x D x H):
189.7 x 13.4 x 242.8 mm

Altele:
Senzori : Accelerometru, Senzor de lumina ambientala
Tipuri de documente suportate :.jpg,. tiff,.gif (images);.doc and.docx (Microsoft Word);.htm and.html (web pages);.key (Keynote);.numbers (Numbers);. pages (Pages);.pdf (Preview and Adobe Acrobat);.ppt and. pptx (Microsoft PowerPoint);.txt (tex
Rezolutii video : 1024 x 768 (cu Dock Connector prin adaptor VGA), 576p - 480p (cu cablu Apple Component AV), 576i - 480i (cu cablu Apple Composite AV)