| Andreigaw a întrebat:

Ce parere aveti despre ipad air?
E o tableta buna?
Marita cumparata?

Răspuns Câştigător
| KhludCiprian a răspuns:

Inteleg cum e un iPad Air si raspunsul la intrebari o sa fie lung:
- E o tableta buna?
Da. Are componente relativ scumpe ce o fac "buna" calitativ. Sa zic asa, e ca un Mercedes al tabletelor
- Merita cumparata?
Aici e raspunsul long: "merita" pentru ce? Ca sa inveti la scoala? Sigur nu! Ca sa te uiti la filme fara sa mai pornesti laptop-ul? Da. Ca sa o folosesti cateodata ca disc extern? Nu. Ca sa te joci? Da. Ca sa te joci Counter Strike sau League of Legends? Nu

"Merita" e legat de ce inseamna "merita" pentru tine.

Personal, ca si prima tableta as lua mai degraba un Nexus 7 ce e mai ieftina si ofera "80% of thirlls" dar la jumatate de pret.
Pe Emag 2150 RON e iPad Air, iar Nexus 7 (2013) are pretul in jur de 1000 RON.

Bineinteles, pentru unii doar Mercedes merita, pentru altii un WV Passat e sucificient
winking