| bike a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopurile ACER? Sunt bune?

Răspuns Câştigător
| TZi a răspuns:

Salut,
Acer e o firma serioasa si foarte buna.
Este o firma destul de tanara infiinata inainte de anii 80 dar care a inceput sa faca si sa vanda calculatoate abia prin anii '96-'97, iar faptul ca e originala din Taiwan nu ia adus un renume foarte puternic. Incet incet insa devine si ea o firma mare, in prezent avand fabrici si magazine aproape in toata lumea.
Faptul ca nu e prea cunoscuta e bine pentru ca ofera calcualtoare puternice si performante la un pret mai mic fata de firmele mari cum ar fi HP, Toshiba, Sony etc.
De exemplu un laptop facut de Acer care costa 2000RON ar costa 2300RON daca ar fi facut de HP pentru ca HP e mai renumit decat Acer.
Eu am laptop Acer si sunt foarte multumit de el si recomand cu incredere.
Bafta.

8 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Sunt bune... detin si eu un Acer aspire

http://downloadmuzica2012.info/

| Urzi23 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar intra pe www.okazii.ro si vezi cite sunt la dezmembrari, au mari probleme cu caldura faci ceai pe ele si li se dezlipeste cipsetul video si o relipire te cocoseaza si tine max 3-6 luni,

| SantaAndrei a răspuns:

Sunt bune pentru folosirea zi de zi. Singura problema, se incalzesc foarte tare, si repede. Eu ti-as recomanda sa iti iei si un cool pad daca iti iei Acer.

| AleGsZ a răspuns:

Sunt foarte bune.
Dar daca vrei ceva exclusiv pentru. gaming, eu zic sa te reprofilezi...

| IchigoFullbring a răspuns:

Dap am si eu unu e ff bun si il am de 7 ani, m-a tinut mult si inca il mai amwinking

| AbarysAVG a răspuns:

Deci eu am un laptop Acer 5750G si este foarte bun.

| augu33 a răspuns:

Da.Sunt foarte bune deoarece am si eu unul si tine cam 34 ani la mine a tinut 12 cand aveam eu 6. Funda?

| Zuzulici_Zuzu_1996 a răspuns:

Da sunt bune.Am si eu de mult timp si nu am avut probleme.Are un aspesct dragut si nu este chiar asa de greu. Sper ca te-am ajutat