| Andrei199114 a întrebat:

Ce parere aveti despre "Link Academy"? Urmeaza cineva acest curs sau a terminat? Sunt folositoare aceste diplome?

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

De șters cu ele la MS-Dos da sunt bune
La ce să fie bune când nici astea luate pe bune de la ministerul invatamantului nu sunt bune de nimic de cât in România dacă vrea cineva să te ia in considerație cu ele doar dacă te angajezi pe undeva pe la stat dar alt fel daca vrei la particular te pune sa mai dai si probe de lucru.
Inafara dea sata dacă mergi in elvetia nordvegia Germania cu diplome dinalea ori râde de tine ori iti pune cătușele ca să îti arate că ei sunt seriosi si nu se joaca cu hartie igienică.

Hai să zicem că ar fi cazul fericit in care ti-lear lua in consideratie atrebuie sa le echivalezi VEZI DACĂ EI SUNT MEMBRI IN VRE-O ACADEMIE DE PE PLANETA ASTA

CA O DIPLOMĂ SA FIE RECUNOSCUTĂ undeva trebuie ca institutia respectiva sa fie recunoscuta de academia din tara respectiva

apoi academia respectiva sa recunoasca diploma respectiva si sa ii aloce ceva NVQ SVQ treburi din astea
apoi academia respectiva din tara respectiva sa aiba diploma respectiva in lista cu diplome pe care ar echivala-o cu alte țări

acum hai sa o facem să fie echivalată tu ești român unde te duci tu la academia din China nu ci te duci la academia din Romania si te milogesti de ei sa ia legatura cu academia din china sa iti echivaleze tie diploma pentru a putea foi folosită in Germania
așa ca acum trebuie ca si academia din Germania sa aiba chef să recunoască diploma respectivă
așa ca ei trebuie să încheie acorduri complicatii traduceri cu apostolate legalizate care costa atât din românia cât și din țara unde te duci
hai să zicem ca ai rezolvat-o ai echivalat-o si cine crezi ca o să te ia pe tine in considerație cu o diplomă care nu este data de o institutie de invatământ din țara lor

acum in orice tara civilizata trebuie sa iei niste legitimatii sa poti lucra in orice meserie
asta inseamna sa dai niste teste probe examene exact filmat cu camere de la POLIȚIE la un centru de examinare
si trebuie sa dai examen o data greu foarte complicat
JTI
pentru protectia muncii apoi inca un examen complicat pe meseria ta
care expira sa zicem că ai dat 1000 euro ai mai fost la o scoala in tara lor care să te pregatesca pentru acel examen
scoala de 20 ore
asa ca acum ai luat examenul
si ai legitimatia
merita
pana acum ai cheltuit macar 2000 euro ca să ai voie sa lucrezi timp de 2 ani până când iti expiră protectia muncii si dreptul de a practica meseria respectiva in țările adica Shenghen si mai mult de atât află si tu care sunt țările

| Andrei199114 explică (pentru zilog):

Ai fumat ceva?

| zilog a răspuns (pentru Andrei199114):

Opiu de ce?