| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveţi despre microcontrolerele Arduino, sunt calitative, şi ce limbaj de programele folosesc?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Aici nu se poate vorbi de calitate pentru ca nu exista competitori care sa iti ofere astfel de dispozitive(functionale macar).
Plus ca la momentul actual este in top, pe langa Rasberry Pi
Iar din cate stiu, folosesc Python.

1 răspuns:
| Dms a răspuns:

Salut! Sunt cele mai bune din piata originalele sunt scume mergi pe clone de pe optimus digital ebay bangood etc ca soft folosesc arduino ide il poti lua gratis de pe saitul oficial arduino Te safatuiesc sa mergi pe uno e cea mai ok pentru icepatori cauta pe Youtube mai mute date despre el si codatu e supr simplu 2 ore pe Youtube si sti esentialu succes daca mai ai intreba mi le poti adresa oricand succes