| allexx a întrebat:

Ce parere aveti despre motorul de cautare a celor de la microsoft (bing) in comparatie cu Google?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ca motor de cautare, nu exista termen de comparatie intre Google si alte motoare de cautare. Google le depaseste pe toate celelalte. Cit despre Bing, ma cam seaca, cum ma cam seaca orice lucru care mi se impune de pe net, cind am descarcat un program de pe net, hop si toolbar-ul de la Bing!, iar ca home page, desigur, a aparut motorul de cautare de la Bing. Cuu google nu am patit asa ceva, si nici nu voi pati.

3 răspunsuri:
| necdannec a răspuns:

Stalpii necontestati pana acum sunt Yahoo si Google, pe langa acestia au mai inceput si altii sa apara.

| jazzusman a răspuns:

Eu sunt anti Microsoft si pro Google&Linux, deci cred ca raspunsul este evident

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica Bing nu e motor de cautare! E un motor de decizie!
Yahoo e powered by Bing(Microsoft) de ceva timp.
Pe scurt, Google > Bing.
@cristi202, ceea ce spui tu e valabil si pentru Google. In plus, nu ti se baga Bing peste gat. TU alegi ce instalezi/setezi pe PC.
Ceea ce mi se pare mie de laudat la Bing, e Bing Maps, pentru functia Bird's Eye View...o functie utila pe care o folosesc des pentru Bucuresti.

Pentru cine e interesat, recomand sa citeasca acest articol: http://www.windowsfaralimite.ro/......-bing-nou/

Are si Bing particularitatile sale, unele bune/deosebite.