| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Nokia Asha 202 sau Samsung S5690 Galaxy Xcover? Care este mai bun? Vreau sa aleg intre aceste telefoane! ( VOT & Funda ) :*

Răspuns Câştigător
| andreyuu a răspuns:

Sa incepem cu inceputul.
1. Xcover ii mai nou aparut decat Asha 202;
2. Xcover ii rezistent la apa si praf;
3. Xcover are ecranul mai mare (3, 6 inch) fata de Asha 202(2. 4 inch);
4. Xcover are Gorilla Glass;
5. Xcover are 512 Mb RAM fata de Asha 202 care are 16Mb;
6. Xcover are 3G.
7. Xcover are camera de 3. 15Mp si are si flash(un fel de "lanterna"), in timp ce Asha 202 are camera de 2Mp.
8. Xcover are Android.
9.Asha 202 are si ecran tactil si tastatura clasica, in timp ce Xcover are doar ecran tactil.
Scorul e de 8-1 pentru Xcover.
De aici iti ramane tie sarcina sa il alegi pe cel care iti place.