| PainTech a întrebat:

Ce parere aveti despre noul Windows 11? Considerati ca era necesar? O sa treceti la noua versiune cand aceasta devine disponibila?

https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-11

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Raman la windows 10, dar incet incet ne vor obliga cu japca ca si pana acum sa trecem la versiuni noi, ba nu vei mai putea juca un joc video sau nu vei mai putea face update la placa video sau mai stiu ce altceva.
Aceeasi marie cu alta palarie, si windows 11 asta tot asa plin de spyware va fi? eu zic ca da, Microsoft a ajuns o rusine de firma, din pacate regret ca nu imi plac distributiile ubuntu si ca nu am invatat linux. Sa facem ceva pe windows.
Eu sper sa nu se faca updateul gratuit prin windows update de la win 10 la win 11, asa cum au facut de la win 7/win 8 la win 10, cu japca...
Cand fac ei ceva gratuit te spioneaza, folosesc telemetrie sa vada ce si cum interactionezi cu sistemul de operare.
O rusine de practica.

| Lukasssz a răspuns:

Sincer mie mi se pare inutil.

| mastadont a răspuns:

Nu cred că era necesar. E de fapt un update major al windows 10, nu sunt prea multe lucruri interesante și revoluționare adăugate cum susțin ei.
De asemenea, faptul că trebuie neapărat să ai un chip TPM2.0 și nu mai poți trece de configurarea inițială a sistemului de operare fără a avea un cont Microsoft mă fac să nu trec la această nouă versiune de windows.

| Diana4you97 a răspuns:

Salutare. De abia s-a lansat luna aceasta, eu zic că e mai bine să așteptați să vedem cum evoluează și să fie destul de bine updatat pentru a nu avea bug-uri. Windows 11 aduce ceva avantaje pe partea de securitate și mai ales prin design-ul grafic care acum arată mult mai interesant. Dacă dorești să citești toate noutățile pe care le aduce Windows 11 și păreri îți recomand https://parerimagazin.ro/pareri/pareri-windows-11/