| CosminGK a întrebat:

Ce parere aveti despre Placa video GTX 1050 TI?

8 răspunsuri:
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Este Best-Buy in bugetul acela. Este o placa potenta. Duce orice joc doar ca nu pe detalii maxime. Oricum te poti juca linistit in 60fps cu setarile corecte.
Dar daca totusi poti mai strange niste bani si ia un 1060, diferenta intre ele este enorm de mare.

| CosminGK explică:

Am uitat sa mentionez.Placa o s-o folosesc pentru Gaming-YouTube-Livestream!

| Marginean_Rares_1990 a răspuns:

E foarte buna in gaming big grin

| Alexandru400 a răspuns:

Depinde in ce domeniu vrei sa lucrezi.
Web designer, Foto/Video, Gamming.

GTX-ul in ansamblu a fost facut pentru gamming, acum depinde in ce domeniu lucrezi, pot sa iti recomand o placa video in functie de domeniul tau dar fii atent, daca vrei o placa video performanta trebuie sa tii cont de frecvența si mai ales desursa de alimentare pe care o folosesti, placa video este cea mai mancatoare de energie eu recomand un 500-550W reali, cu eficienta de minim 80%.

| nushcenumeoriginal a răspuns:

E ok, dar eu ti-as recomanda un gtx 1060 daca chiar vrei sa duca tot.

| Albu_Loredana_1994 a răspuns:

E foarte ok, nu o sa ti mearga totul pe ultra, dar raportul pret calitate este unu bun
vezi ca sunt reduceri la ea https://goo.gl/gAQUyF

| dankat a răspuns:

Este destul de buna