| RăzvanSTO a întrebat:

Ce parere aveti despre ryzen 3 2200 combinat cu gtx 1050 ti si 8gb ram cu frec. de 2666 mhz? Vor duce jocurile actuale? Si daca puteti sa dati niste exemple de jocuri + graficile

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cauta frumos review-uri ale procesorului/placii video, nu veni aici cu intrebari de genul "ce parere aveti" pentru ca o sa ti se raspunda in general numai cu timpenii de genul "e super" sau "Intel e mai bun" Ca sa raspund fix pe subiect, 2200-le e un procesor foarte capabil in gama lui de pret, dar daca vrei jocuri contemporane ti-as sugera 16 GB de memorie si preferabil la o frecventa un pic mai mare (bine, poti sa impingi si 2666-le pe la 3000, dar asta e deja alta poveste). https://www.youtube.com/watch?v=y16UYZN9zCU

| RaresIonut24 a răspuns:

Dead by daylight gta v csgo fortnite de ce nu si minecraft (nu are grafica geniala dar e distractiv) da placa e foarte buna pe toate le poti juca cu grafici maxime