| Dragosmarian a întrebat:

Ce parere aveti despre sistemul de operare linux?

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sincer, pe ultima versiune(ubuntu 11.04) pot spune ca sunt foarte multumit. Eu am dual-boot si folosesc ori windows 7 ori Ubuntu 11.04.Accelerarea grafica de care dispune si programul wine te ajuta sa joci san-andreas sau c-strike fara laguri.

| Anonymus314 a răspuns:

E destul de bun, dar tot windowsul mi se pare mai bun

| MMihai a răspuns:

Despre Kiwi Ubuntu Linux și despre Ubuntu Linux v11.04 instalate în limba română, bună. Cu alte Linux-uri nu am Lucrat.

| MMihai a răspuns:

Totuși, te felicit pentru alegerea făcută că Ubuntu are și grupa de softuri Open Office care are circa 0.5 G de documentație pe pagini Open Office.org., în română și engleză. ( Am mai scris eu despre cele 2 linux-uri, poate citești răspunsurile mele privind acest subiect. )

| Dragosmarian explică:

Multumesc mult!

| gogus a răspuns:

Exista mai multe distributi de linux printre care cea mai cunoscuta este ubuntu. Oricum toate sistemele bazate pe linux sunt foarte usor de folosit, foarte accesibile pentru orice utilizator.Insa ubuntu este cel mai bun sistem bazat pe linux find foarte complex, dar totusi atat de usor de folosit si pot sa spun ca ubuntu este un sistem de operare care in foarte putin timp va darama supretia windowsului.

| thelegendkiller a răspuns:

Buna Dragos, Este excelent, daca stii si umbla in el. este mai dificil drept ii, dar este mai eficient ca un Windows deoarece nu consuma atatea resurse, si de asta ti-l recomand doar pentru server.