| xLove a întrebat:

Ce parere aveti despre tableta Serioux S101tab? E o tableta buna? Am citit foarte multe pareri, atat pro, cat si contra. Unii spun ca nu are merge un rand de pixeli, altii ca raspunde greu la comenzi, altii ca se strica repede de,, nicaieri". Sau am auzit si pareri pro. Cum ca tableta ar fi destul de rezistenta, ca e printre cele mai bune tablete romanesti de pe piata cu un pret foarte accesibil, ca merg bine aplicatiile pe ea, ca are un accesoriu foarte util, respectiv acea husa cu tastatura QWERTY.
Deci? As vrea niste raspunsuri relevante, pe care sa vi le justificati! Si va rog, nu vorbiti in necunostinta de cauza! Va rog, sa-mi spuneti si facilitatile pe care le ofera, cat si punctele ei slabe! Sau... si alte recomandari, insa, sa nu depaseasca 600 de lei. Nu sunt o pasionata, am nevoie de tableta pentru a-mi omori timpul putin pe ceva aplicatii, si pentru scoala, deoarece nu e foarte mare si grea, si e portabila!

Multumesc!

3 răspunsuri:
| NeluFerchi a răspuns:

Am gasit una de 7 inci cu 3G adica sa ai net de pe o cartela, GPS, procesor cu 2 nuclee(important) http://www.pcgarage.ro/......ate-3g-da/ sau cu ecran de 10 inci si procesoare cu 2 nuclee http://www.pcgarage.ro/......-nuclee-2/ poti selecta de la filtre

| bebicuts a răspuns:

Da,am citit ca ar avea probleme la wifi dar poate nu ai "norocul sa nimeresti una din aia.
Punctele slabe ar fi procesorul.
Punctele "forte" ar fi:ecranul de 10 inch si ca are 1gb ram.
Nu te bucura asa tare de husa aia cu tastatura-o gasesti in Italia la 5 euro.
Fi atenta la baterie sa nu o lasi toata noaptea la incarcat sau sa nu o descarci pana se inchide-pentru ca am avut si eu o tableta"buget" care m-a tinut destul de mult dar prima care a cedat a fost bateria care s-a umflat si a spart displayul.de asta acum ma feresc de tablete ieftine.
Dar nici nu le urasc.Per total este o tableta buna pe care merg majoritatea jocurilor, si cu care iti poti omori timpul!

| marabarbie12 a răspuns:

Si eu am asa tableta si chiar ti-o recomand mie personal mi se pare foarte practica si indemanatica. Nu prea stiu sa-ti descriu in termeni tehnici asa ca iti spun simplu:mie imi merge rapid si raspunde repede la comenzi si pixeli merg....eu ti-o recomand mi se pare foarte practica si inca nu m-am plictisit de eabig grin
FUNDA?