| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre telefoanele Lenovo?

6 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Telefoanele ca hardware sunt ok (nu il face Lenovo) dar ca software rusine sa le fie, nu sunt in stare sa scoata update-uri de firmware.

Cumpara numai telefoane Android One sau Pixel (daca vrei Android) ca restul nu merita. Intr-o lume in care atacurile de securitate sunt la ordinea zilei, sa nu scoti update-uri de firmware este cel putin nesimtire (daca nu de-a dreptul criminal).

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Nu una buna, Lenovo este brand facut pe vapor. Garantia o ai, doar ca e inexistenta in majoritatea cazurile, chit ca e din vina telefoanele.
Materiale ieftine la atingere, cat despre performante lasa de dorit.

| Hyper23 a răspuns (pentru Începătorul988):

laughing Daca am compara Samsung cu Lenovo

-Samsung - e de calitate cu toate telefoanele si altele
-Lenovo - e de buget cat de cat de calitate

Un telefon cu specificatii asemanatoare la Lenovo este de 500 de lei si la Samsung de 800.

Stai linistit ca Samsung e scump si nu ofera asa multe chestii, Lenovo e ieftin si e bunicel.

Samsung nu o sa vina cu spate din diamant, sau din sticla la un anumit pret.Toate telefoanele de la Samsung au un pret foarte umflat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt de calitate, bateria nu tine bine, camera nu e wow. FUNDĂ PLS

| denisTiky a răspuns:

Nu imi plac, nici ca aspect dar nici ca performanta.

| Hyper23 a răspuns:

Eh, sunt de buget, am, poti sa joci majoritatea jocurilor.Cum a zis colegul de mai jos, nu isi prea bat capul cu updateuri de software.