| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre urmatorul sistem? Vor merge jocurile calumea? Cine il vrea nu da mai mult de 600 euro si eu am ales astea. sa imi spuneti daca se potrivesc toate. Mersi anticipat!

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=IH2GWH2T91AV1

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=I2LOD1P0QSKV3T

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=I2KJGP0SU59YPN

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=I27B096E4EELRN

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=I3EZ1IZAFGSWBD

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=I2QVZ8N00BNNER &psc=1

http://www.amazon.it/......69-3698162 _encoding=UTF8&colid=1I3PNSEDLPLLV&coliid=I1P9TTTIU4BJ4W

35 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pune breh link la wishlist ca e dezastru ce ai bagat tu acolo. De 600 EUR mai bine isi ia un PS4...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Fa-mi tu un sistem de 600 de euro pe ce site vrei. cand ai chef, ca numai pot da iar linkurile ca am sters mesajul laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

600 EUR e caliceala curata daca discutam de gaming, in puii mei. Cam asa - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1213959/

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KodrutZ):

Memorie,tepoasa,, procesor vechi, consumator mare de curent, se incalzeste ca la nebuni si de aici nevoia de cooler suplimentar, adica bani cheltuiti inutil.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Se vede ca e facuta de tine.Ai 600 euro si ai pus un rahat de procesor care se foloseste singur pentru grafica integrata, dar nu merita cu video separat.

Rahat de memorie cu,, tepi,, care o sa te incurce daca montezi un cooler mare.

Placa de baza matx, mica si inghesuita

O carcasa atx care suporta si placi de baza ATX, dar tu trantesti una mica si veche in ea.

Nu e bine deloc.Iar lista e tare prost pusa ca insiri link-uri ca pe varza.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

I missed you too laughing. tu cu ce ai schimba ce ai spus mai sus?

ps. in 600 de euro amarati ce vroiai? i5 de ultima generatie?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu nebunule, da ce dracu ai facut ciorba aia.
Faci asa

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1286018/

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Ce parere ai despre ce mi-a dat Kodrutz?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Las-o balta laughing acum am vazut postul.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Plus placa video care iarasi nu e tocmai de ultima generatie.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Fata de altii care au inca "gt" sau mai stiu eu ce, GTX 960 e destul de bun pentru jocuri in full hd. bate pana si 760-ul.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nebunule,codrutz a pus un 270x, la aia ma refeream.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

De unde naiba era sa stiu la ce te referi laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeai in pana mea raspunsul la care ai primit reply, dar na, la ce sa ma astept de la tine? laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Shh date naiba laughing

totusi nu am inteles ceva cand ai spus "Se vede ca e facuta de tine.Ai 600 euro si ai pus un rahat de procesor care se foloseste singur pentru grafica integrata, dar nu merita cu video separat", am citit pe net si fx-4300 nu are ca procesoarele de la Intel, si placa video. cum sunt unele i3 sau i5 cu hd 4000 in ele sau mai stiu eu ce. tu de ce credeai ca fx-4300 ala are?

| vidii a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai de mine ce recomandari, de ce i3 in 3000 lei, si vezi ca i3 e sub fx 8300 postat de kodrutz, dar vin eu cu alta recomandare
- i5 puternic
- placa de baza buna
- 8gb ram
- 1tb hdd
- Gtx 960 a intrat? a intrat
- sursa de calitate care duce fara probleme cu eficienta >80, gtx-u ala nu consuma mult
- carcasa spatioasa, grea si aerisita
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1286223/

Sa va vad, care ma bate

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mortii lui ma,am confudat seria fx cu cealalta dar oricum,nu conteaza, tot rahat consumator de curent ramane, ca si cel de la codrutz, plus ca e vechi, arhitectura de ***.

| anonim_4396 explică (pentru vidii):

Voi va dati seama ca 600 de euro inseamna 24 de milioane vechi nu?

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Inteligentul lu" masa unde era laughing ptiu si pe tine. sunt totusi curios, macar componentele de la mine sunt "compatibile" nu? laughing sa stiu macar ca am ratat 90% nu full 100%

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru vidii):

A zis cineva ca te bate? Eu am mers rapid pe o recomandare gata facuta si doar modificata putin.Stiu ca e sub i3, dar se joaca nu face stream si consuma putin, cu temperaturi ff bune, fara cooler suplimentar, plus generatie noua.Nu vad de ce ai da banii pe un procesor asa vechi si cu o arhitectura care a fost injurata de la bun inceput cum e fx 8300. Apropo, nici tu nu ai nimic de castigat, profitor simpatic.Cumpara din Italia deci stai calm, nu pupi sa foloseasca codul tau, in in caz ca la asta te gandeai.

| KodrutZ a răspuns (pentru vidii):

Mi-e rusine cind ma uit la hardul ala, pacat de i5.De un singur batz de ram ce sa mai zic... parca si i5 stie de dual channel, nu? Placa de baza merge si un H81, e cu mult peste H61 care era low-end-ul anterior. Plus de asta, un R7 370 suna destul de bine mai recent, chiar daca nu e peste 960. https://www.youtube.com/watch?v=N30XJtSoKlc
P.S. Pocnitoarea asta cu doar doi ani garantie o numesti tu sursa de calitate? (nu ma intreba ce sursa am de comentez...)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt compatibile ma, dar nu stiu daca intra un cooler din ala mare,, aftermarket,, pe langa memoria aia inalta.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

2648.85 Romanian Leu, says Gogu'.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru KodrutZ):

Omul a vrut sa tranteasca i5 si placa aia video ca sa iasa bine in teste, la ce te astepti? El nu a vrut echilibru si performanta, a vrut doar performanta din componentele principale.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Doamne ce ma omorati laughing. am pus si eu un 1 euro 4 lei. laughing si eu care credeam ca v-a fost dor de mine, mai mult ma omorati. rai mai sunt astia de pe TPU

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne-a fost dor de tine, acusi te trezesti cu noi pe cap. Unde ziceai ca stai? Am ochit niste bilete pina in Italia, mocaciuni. Cu ~70-80 EUR maxim un dus-intors mai vin la o pizza ca anul trecut...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

laughing sunt in toane bune si nu vreau sa se schimbe asta asa ca ramaneti in ROmanica voastra. intrebare intrebatoare. ce pc ai vrea tu sa ai? uita ca traiesti unde traiesti si ca toate costa, daca ti-ai face de cap cand vine vorba de un pc, ce ti-ai lua?

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai breh catinel, ca nu se schimba nimic daca ma plimb oleaca. Eu sint roman atipic. Legat de intrebare, am PC-ul pe care as vrea sa il am, la periferice mai trebuie lucrat (in special un NAS de vreo 20-30 TB, ala e buba scumpa). Chiar daca as avea buget nelimitat, nu m-as arunca la i7 sau vreo nebunie high-end de la AMD, de cind ma stiu am avut mereu grija sa folosesc chestii cit mai eficiente energetic. Nu de zgircit, ci de ecologist ce sint. tongue
P.S. Ma batea gindul sa trec pe Broadwell anul asta dar s-ar putea sa mai stau pe vechitura aia de i3-2120. Sper la un salt tehnologic serios cit de curind si la procesoare. Fix azi am scris despre un salt de genul la memorii - a intrat in fabricatie ceva de vreo 1000 de ori mai rapid si mai sigur ca NAND-urile. Care NAND-uri sint pe piata din 1989...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Pai cum? nu ai da banii pe asa ceva? :))

http://www.amazon.it/......ef=sr_1_10 s=electronics&ie=UTF8&qid=1438057762&sr=1-10&keywords=pc+desktop

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Nu stiu tie dar mie abia acum imi apar toate notificarile laughing. sunt curios cand ziceai de acel cooler "aftermarket" te refereai in caz de se face OK cu acel procesor si cumperi un cooler mai bun nu cel cu care vine?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ma,in cazul in care iei un cooler din ala inalt, mare, risti sa nu incapa memoria sub el din cauza inaltimii. La Intel nu e nevoie de nimic in plus, dar la fx este clar nevoie daca nu vrea un avion in casa, plus ca fx oricum se incinge cu cel din cutia lui.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

3 monitoare? Meh, n-am loc. As fi patriot si mi-as lua de la PC-Coolers.ro unul de-ala facut de ei. happy

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Dupa cum am promis... voila: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1286488/
P.S. Aproape ca m-am incadrat in buget. Sa aud comentarii.;)

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Arata bine dar partea proasta e ca acolo 3 componente au reducere si de aia costa mai putin, imagineazati ca aici nu e reducerea aia deci la cele 28 de milioane se mai adauga altele. oricum, mersi mult de bataia de cap. nici nu stiam ca au iesit placile alea video de la AMD. haios numele listei §laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai calm, poti sa iei de pe co.uk la o adica fara taxe suplimentare. Sau ceva furnizori locali.