| maneavlad a întrebat:

Ce parere aveti sa imi cumpar un ps4 la 1400 lei sau sa bag banii in pc si sa cumpar piese.
System:

processor:Intel(R) Core (TM) i3-4170 CPU @ 3. 70GHZ
RAM:4 gb
system type : 64 bit
placa video dedicata :NVIDIA GeForce GT 730 cu 2 gb

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Depinde ce vrei sa joci, daca chiar vrei pc atunci il vinzi si cu suma totala iti iei un pc decent.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Avand in vedere suma de bani mai bine ps4. Daca vrei sa faci upgrade la pc cam o sa ajungi sa iti iei unu nou si nu cred ca o sa iti ajunga bani(adica trebuie sa schimbi placa video, sursa, procesoru, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să mai bagi în PC dar va trebui să mai pui bani. Configurația dată e depășită. PC-ul costă mai mult, din cauza criptomonedelor, dar pe termen lung vei ieși mai ieftin, jocurile pe PS4 sunt mai scumpe și au abonament plătit. Ai putea încerca cu piese de la AMD, sunt mai de buget(personal sunt fan Intel și Nvidia, nu te pot ajuta aici). Comparativ cu un PS4 decât placa video să o schimbi, dar mai bine depășești bugetul și pui și 8GB de RAM ca să îl mai poți ține pe viitor.

| maneavlad explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam sa ii pun 8 gb si o placa video mai buna ca procesorul merge, nu vreau sa joc jocuri gen gta5 la 4k dar macar la minim

| patrik986 a răspuns:

Este depasit total, nu merita banii. Mai bine iti faci un pc cat de cat decent de la AMD, sunt ieftine si bune (nu sunt asa de mari diferente de fps-uri intre Intel si amd).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PC-ul care l-ai postat tu la altă întrebare mi se pare o idee bună deși tot e cu 380 lei peste buget

https://www.pcgarage.ro/......on-vega-8/