| anonim_4396 a întrebat:

Ce placa de baza 1151 pana in 250 lei imi recomandati? am un skylake g3900 si un gtx 730 gddr5. cu un SSD ar merge un GTA V la 40-50 fps?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

SSD-ul nu are treaba cu fps'urile la joc.
SSD-ul inlocuieste hdd'ul.
Adica se vor incarca mai repede fisierele, mapele, instalarile la jocuri, windowsul etc.
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/h110m-pro-d/
Chiar daca este micro atx (de dimensiuni reduse) este destul de puternica.
Mai sunt si alte placi dar la preturi mai mari.
Te uiti pe pcgarage sau intri pe mygarage si ei te vor ajuta.

| FlorinCiokan a răspuns (pentru Evolution):

Inca ceva, placa asta are PCI Express 3.0 eu am placa video cea de care am zis care e PCI Express 2.0 O sa mearga?

| Evolution a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Da, asa cum a spus si utilizatorul anonimg.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1151 merge si cu ddr3 si ddr4; tu de care ai?
Eu o am pe aceasta (ddr4) si merge fara probleme: http://www.emag.ro/......DSZW12BBM/