| Mihaiflo a întrebat:

Ce placa de baza sa iau? Am componentele astea.
Placa video Sapphire Radeon RX 580 Nitro, 4GB GDDR5, HDMI, Display Port, DVI-D
Procesor Intel Core i5-2500 3.30GHz, 6MB Cache, Socket 1155
Sursa Segotep SG-D600SCR, 600W, Pfc Activ
Hard disk 1T

4 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Mai ai nevoie de un kit de memorie RAM și placă de bază, nu doar placă de bază!
Spune-mi ce buget și o să caut o placă de bază compatibilă cu acel procesor.

| Mihaiflo explică (pentru GPA):

Am si o memorie de 8 gb de ram hyperx si caut o placa video sa nu fie mai mult de 400 lei

| GPA a răspuns (pentru Mihaiflo):

Păi ai specificat mai sus RX580, vrei s-o achiziționezi, alea de sus sunt componente fictive sau cum? Nu le ai?

| Zaygon a răspuns:

Procesorul e unul vechi. Schimba cu ceva mai nou si pune un SSD.