| xGamerZ212 a întrebat:

Ce placa video credeti ca ar fi buna pe o placa de baza MSI Boston?

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Aia de care ai bani. Procesor nu ai? big grin

| xGamerZ212 explică (pentru GabiDumitrescu):

Pentium dual cpu de 2, 20 ghz E2200

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xGamerZ212):

Doneaza-l. Serios. Sau daca e musai sa ramii cu asta, pune un Linux pe el si incepe sa faci bani. Modalitati ai girla. Pentru jocuri, procesorul ala nici la lansare nu era mare fis. In momentul asta, e complet depasit. Vinde tot si ia un AMD cu video integrat, o sa se miste cu mult peste un E2200 si o placa din generatia lui. Uite, asta - https://www.pcgarage.ro/procesoare/amd/ryzen-3-2200g-35ghz-box/
Si ceva teste - http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_3_2200g_review,29.html

| xGamerZ212 explică (pentru GabiDumitrescu):

Crezi ca o sa mi-l suporte placa de baza?

| xGamerZ212 explică (pentru xGamerZ212):

E un MSI Boston (socket 775)

| alexboss2020 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Nu,trebyie sa schimbi si placa de baza si memoria ram!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xGamerZ212):

Daca ii dai destule gauri si sunt precise, il suporta. Doar ca nu o sa mearga. VINDE TOT, SCHIMBA PLATFORMA. Logic ca trebuie si placa de baza noua, dar efectiv nu exista termen de comparatie. Nu are sens sa ingropi bani in ce ai.