| adreyashu a întrebat:

Ce placa video e mai buna: Asus, Gigabyte sau Gainward?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum a spus si Jipa95, intrebarea ta este prea generala ai pus niste branduri (nume de companii) si nu modele in sine. E ca si cum as spune cine e mai bun AMD sau Intel? Dar fara sa pun un criteriu sau un vs. a doua sau mai multe produse.
Indiferent de ceea ce cauti daca vrei performanta o placa video actuala trebuie sa aiba neaparat GDDR5, peste 2 GB VRAM, eventual 258 biti sau mai mult...cine o produce are mai putina relevanta.

| Jipa95 a răspuns:

Pai ASUS poate sa fie si de la AMD, si de la Nvidia numai ca cei 3 producatori specificati de tine la intrebare pun raciri custom pe placile video respective. Nu exista un raspuns la intrebarea ta. SUnt placi video de la cei 3 producatori care au placi video de la 150 lei in sus.

| Ilie_Asmin_1985 a răspuns:

Pai depinde daca o vrei pentru jocuri:placa vide pe AMD si palca video nVidia dar din alea de mai sus cea mai buna e Asus