| HighFlyer a întrebat:

Ce placa video e mai buna pentru jocuri NVIDIA GeForce 8400 sau ATI Radeon 5450?

Răspuns Câştigător
| Hasss a răspuns:

A si uite dovada pe langa asta 5450 are directx 11 si 8400 gs are directx 10.1 deci ati radeon e mai bun la toate categoriile http://www.hwcompare.com/447/geforce-8400-gs-512mb-vs-radeon-hd-5450/

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Radeon 5450 e mai putin jenanta, dar nici una dintre ele nu e macar decenta pentru jocuri.

| Dash a răspuns:

Nvidia e mai buna in orice caz.

| Hasss a răspuns:

Ba vai de steaua voastra eu am ati radeon 5450 si merge aproape orice joc la maxim in afara de crysis 2 si metro 2033 gta IV merge pe medium si nu te mai lua dupa toti

| MaStErShOt a răspuns:

Cu toate ca au ceeasi memorie, NVIDIA bate radeon la toate categoriile, este si mai scumpa dar merita banii NVIDIA au fost mereu mai buni decat Radeon