| sunkymen a întrebat:

Ce placa video este mai buna : ATI RADEON 9250 sau NVIDIA RIVA TNT2 M64?

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Radeon 9250 e mai "noua" decat Riva. Ati e de prin 2001-2003. Riva e vechitura. Cam de prin 1998.
Pe 9250 o sa meargă GTA Vice City, NFS Underground; dacă nu ma înșel merge și NFS Carbon și GTA San Andreas.

2 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Ati radeon 9250 e o placa video ce o am pe un pc ceva mai vechi de prin 2004 si de care pana acum vreo 3 ani am fost foarte multumit, cu memorie 128mb si tv out. Cealalta de la nvdia nu am avut-o dar din ce vad din specificatiile de pe net e mult inferioara.

| sunkymen explică:

LOOL... Nu vreau sa cumpar nici una dar vreau sa stiu care e mai buna... Citeste si tu intrebarile! Nu te-am intrebat care merita!

| trolololo a răspuns (pentru sunkymen):

Radeon 9250 e mai "noua" decat Riva. Ati e de prin 2001-2003. Riva e vechitura. Cam de prin 1998.
Pe 9250 o sa meargă GTA Vice City, NFS Underground; dacă nu ma înșel merge și NFS Carbon și GTA San Andreas.