| Porojan_Maria_2001 a întrebat:

Ce placa video externa pentru laptop,s-ar potrivi in funcție de procesor, Intel Celeron n2840?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista placa video pentru laptop

| alii98 a răspuns (pentru RAY):

Exista externa, mai complicat da merge

| RAY a răspuns (pentru alii98):

Stiu asta, dar e prea riscant, nu merita, pai merge orice placa video, semnalul video e extern dar cpu asta e slabut desi vei avea lag https://ark.intel.com/......o-2_58-GHz

| alii98 a răspuns (pentru RAY):

Stiu,e incet rau procesorul, o sa existe bottleneck si nici performanta prea multa nu o sa fie, si nu e riscant, da nu merita

| Noone09 a răspuns:

Imi pare rau să-ți zic dar daca procesorul de la laptop e slab degeaba mai dai 40$ pe docking station +inaca 100$ pe placa daca procesorul este foarte slab la majoritatea laptop-urilor procesorul e lipit pe placa deci nu il poti schimba

| Mutzi a răspuns:

Pai nu ti recomand un setup extern pentru laptop, prea multe improvizatii si batai de cap, si nu e nici foarte sigur, pe langa faptul ca e posibil sa pierzi putin din performanta placii(dar tot o sa fie mai bine decat ce ai acum